Grand Prix Kanady 2018

Grand Prix Kanady oficjalnie przełożone

Zgodnie z porannymi plotkami, Grand Prix Kanady zostało oficjalnie przełożone na inny termin z powodu pandemii koronawirusa. Sezon F1 rozpocznie się zatem później, chyba że do gry wejdą Chiny.

Grand Prix Kanady miało rozpoczynać sezon 2020 Formuły 1 i było zaplanowane na 12 – 14 czerwca. Wiadomo jednak, że nie odbędzie się w tym terminie.

„To byłby dla nas zaszczyt móc gościć pierwszy wyścig sezonu 2020, ale z przykrością musimy przełożyć wyścig. Nie była to łatwa decyzja. W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy w stałym kontakcie z Formułą 1 i władzami Montrealu oraz władzami federalnymi. Wiemy, jakie są dyrektywy wystosowane przez oficjalne władze i dbając o zdrowie publiczne musieliśmy podjąć taką decyzję” – czytamy w oświadczeniu organizatorów.„Pracujemy wraz z naszymi przyjaciółmi z Kanady nieustannie i wspieramy ich obecną decyzję, pokierowaną bezpieczeństwem fanów i społeczności F1. Będziemy musieli poczekać na rywalizację w niesamowitym mieście jakim jest Montreal nieco dłużej, ale wierzymy, że będzie to wielki show” – dodał Chase Carey, szef F1.

Jednocześnie władze Formuły 1 poinformowały, że trwają prace nad mocnym przemodelowaniem całego kalendarza Formuły 1, tak aby rozegrać jak najwięcej wyścigów w 2020 roku.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy