GP RUSSIA F1/2019 - GIOVEDÌ 26/09/2019

Ferrari grozi odejściem z F1?

Zespół z Maranello jest ostatnio w centrum uwagi za sprawą negocjacji kontraktu z Sebastianem Vettelem. Tym razem Scuderia zagroziła odejściem z Formuły 1?

Wszystko to za sprawą limitu budżetowego na przyszłe lata. Przed kryzysem spowodowanym koronawirusem ustalono limit na poziomie 175 milionów dolarów, jednak osiągnięto porozumienie i obecnie limit wynosi 150 milionów dolarów, który będzie obowiązywał od roku 2021.Mattia Binotto podkreśla, że poziom 145 milionów dolarów na sezon jest minimalną kwotą jaką zespół jest w stanie zaakceptować. Jeżeli limit będzie ciągle zmniejszany, czego chce m.in. McLaren, to Ferrari „być może” poszuka nowych możliwości.

Słowa Binotto zostały, przez niektórych, odebrane jako chęć opuszczenia Formuły 1 przez Ferrari. Zespół po tej wypowiedzi o rzekomym odejściu wydał oświadczenie dementując wycofanie się z Formuły 1. Binotto miał powiedzieć, że „ekipa nie chce być zmuszona do spojrzenia na inne opcje oprócz kontynuowania ścigania w F1”.

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.