Audi DTM

DTM: BMW Zaskoczone, Audi będzie dostarczać silniki?

Według promotora wyścigu DTM w Assen, Lee van Dama, Audi pozostanie w sezonie 2021 jako dostawca silników do zespołów prywatnych. Zaskoczony decyzją Audi jest jedyny obecny konkurent ekipy, BMW.

BMW zaskoczone

 

Odejście Audi krótko skomentował również Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

„Jako BMW Group jesteśmy zaskoczeni ogłoszeniem odejścia Audi z DTM. Wspólnie z ITR zawsze z pasją walczyliśmy dla przyszłości i rozwoju DTM. Teraz będziemy musieli ocenić sytuację i możliwe konsekwencje pod każdym kątem”.

Prywatny dostawca?

 

„Szkoda, że Audi podjęło tę decyzję, ale zakładam, że będą dostarczać silniki zespołom klienckim. W takim wypadku, niewiele by się zmieniło” – mówi Lee van Dam.

Opiera on swą wypowiedź na telefonie, jaki dostał w poniedziałek rano z ITR, a zatem organizacji zarządzającej DTM.

„Powiedziano mi: Lee, o 17 dostaniesz negatywną wiadomość. Ale nie będzie taka zła na jaką wygląda. Możesz to porównać do scenariusza, w którym Mercedes odchodzi z Formuły 1, ale nadal dostarcza silniki Williamsowi. Tak powinieneś na to patrzeć” – mówi van Dam.Jak zauważa motorsport-total, powstaje pytanie, czy znajdą się prywatne ekipy, chcące startować w DTM. Obecnie pełnym zespołem obsługującym dwa auta jest Audi WRC, które ma jednak mocne wsparcie producenta. Koszt jazdy dwoma samochodami w sezonie DTM to około 5 mln euro.

Audi nie odniosło się jeszcze do tej ewentualności, ale według van Dama, prace nad nią trwają.

„Rozmawiałem z dwoma zespołami, które uważają, że mogą otrzymać silniki Audi w 2021 roku. Temat przejścia zespołów fabrycznych na prywatne również jest już rozważaną kwestią. Wcześniej, jeszcze przed ogłoszeniem decyzji, słyszałem od dwóch ludzi z Audi, że możliwe jest wycofanie tego producenta, ale wówczas będzie się on opierał na zespołach prywatnych” – dodaje van Dam.

Holender pozostaje optymistą w kwestii przyszłości serii, choć zaznacza, że wyścigu w Assen może już nie być w 2021 roku.

„W tym roku już prawie dołączył jeden producent. Nie udało się, ale myślę, że Gerhard Berger robi teraz wszystko by znaleźć jednego lub dwóch uczestników. To powinno pasować DTM”.

Źródło: motorsport-total.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy