Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Audi Sport 2020 DTM skład

Audi wycofuje się z DTM!

Nawet jeżeli mówiło się o tym od jakiegoś czasu, to i tak ta decyzja szokuje i pozostawia wiele pytań. Audi ogłosiło dziś, że wycofuje się z serii DTM po sezonie 2020. Gerhard Berger nie kryje swojego rozgoryczenia.

„Cztery koła nie będą uczestniczyły w serii DTM po sezonie 2020. Zarząd podjął taką decyzję w związku z przemodelowaniem uczestnictwa w motorsporcie marki oraz wyzwaniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Decyzja została przekazana do organizatora serii DTM, ITR w poniedziałek” – czytamy w komunikacie Audi.

Firma chce skupić się na seriach przyszłościowych, w tym przede wszystkim Formule E. Ma to oczywiście związek z planami produkcyjnymi Niemców, którzy do 2025 chcą wytwarzać 40% samochodów z napędem elektrycznym oraz hybryd.„To bardzo trudny dzień dla motorsportu w Niemczech i Europie. Głęboko żałuję decyzji Audi o wycofaniu z DTM po sezonie 2020. Rozumiemy decyzję, w jakiej znalazł się zarząd, ale tak późne poinformowanie ITR oraz naszego partnera i zespołów generuje przed nami spore wyzwania. Biorąc pod uwagę naszą wspólną sytuację, szczególnie konieczność zmierzenia się z pandemią koronawirusa, liczyliśmy na bardziej solidarne podejście. Decyzja ta pogarsza sytuację, w jakiej znalazła się seria i przyszłość DTM w dużej mierze zależy teraz od tego, jak na tę decyzję zareagują nasi sponsorzy i partnerzy. Niezależnie od tego liczę na odpowiedzialne odejście Audi z DTM w pełnym partnerstwie ITR. Naszym obowiązkiem pozostaje teraz zapewnienie, że setki tysięcy fanów będą mogli oglądać emocjonującą rywalizację w tym sezonie. Jak najszybciej będę chciał stworzyć plan zabezpieczenia uczestniczących w serii zespołów i partnerów i tych, których praca zależy od DTM” – skomentował sytuację Gerhard Berger.

Ta decyzja oznacza, że na tę chwilę w sezonie 2021 udział w serii będą brały tylko auta BMW.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi