Audi Sport 2020 DTM skład

Audi wycofuje się z DTM!

Nawet jeżeli mówiło się o tym od jakiegoś czasu, to i tak ta decyzja szokuje i pozostawia wiele pytań. Audi ogłosiło dziś, że wycofuje się z serii DTM po sezonie 2020. Gerhard Berger nie kryje swojego rozgoryczenia.

„Cztery koła nie będą uczestniczyły w serii DTM po sezonie 2020. Zarząd podjął taką decyzję w związku z przemodelowaniem uczestnictwa w motorsporcie marki oraz wyzwaniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Decyzja została przekazana do organizatora serii DTM, ITR w poniedziałek” – czytamy w komunikacie Audi.

Firma chce skupić się na seriach przyszłościowych, w tym przede wszystkim Formule E. Ma to oczywiście związek z planami produkcyjnymi Niemców, którzy do 2025 chcą wytwarzać 40% samochodów z napędem elektrycznym oraz hybryd.„To bardzo trudny dzień dla motorsportu w Niemczech i Europie. Głęboko żałuję decyzji Audi o wycofaniu z DTM po sezonie 2020. Rozumiemy decyzję, w jakiej znalazł się zarząd, ale tak późne poinformowanie ITR oraz naszego partnera i zespołów generuje przed nami spore wyzwania. Biorąc pod uwagę naszą wspólną sytuację, szczególnie konieczność zmierzenia się z pandemią koronawirusa, liczyliśmy na bardziej solidarne podejście. Decyzja ta pogarsza sytuację, w jakiej znalazła się seria i przyszłość DTM w dużej mierze zależy teraz od tego, jak na tę decyzję zareagują nasi sponsorzy i partnerzy. Niezależnie od tego liczę na odpowiedzialne odejście Audi z DTM w pełnym partnerstwie ITR. Naszym obowiązkiem pozostaje teraz zapewnienie, że setki tysięcy fanów będą mogli oglądać emocjonującą rywalizację w tym sezonie. Jak najszybciej będę chciał stworzyć plan zabezpieczenia uczestniczących w serii zespołów i partnerów i tych, których praca zależy od DTM” – skomentował sytuację Gerhard Berger.

Ta decyzja oznacza, że na tę chwilę w sezonie 2021 udział w serii będą brały tylko auta BMW.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy