KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
konkursa (1)

Konkurs: Wybierz dobrą strategię 4

Czas na czwarty etap blogowego konkursu, w którym będą liczyć się wiedza, odpowiednia strategia i czas – jak w F1. Pytania już we wpisie!

Dzisiejsze pytania:

Pytanie 1 (za 25 pkt): Który kierowca jeździł tym bolidem?

kto jeździł

Pytanie 2 (za 18 pkt): Z jakiego rajdu pochodzi to zdjęcie? (nazwa/miejsce + rok)

jaki to rajd

Pytanie 3 (za 15 pkt): Jaki to tor?

blank

Pytanie 4 (za 12 pkt): Ile tytułów kartingowego mistrza Polski ma na swoim koncie Robert Kubica?
Pytanie 5 (za 10 pkt): W którym Grand Prix (nazwa/miejsce + rok) Robert Kubica uzyskał swoje jedyne najszybsze okrążenie w wyścigu F1 w historii?

Jak udzielać odpowiedzi? W komentarzu pod tym postem! Ale uwaga – osobnym, a nie odpowiedzi na czyjś komentarz! Musicie wskazać, na które pytanie odpowiadacie!Odpowiedzi możecie udzielać tylko na jedno pytanie, wybierając które. Ważna będzie zatem strategia – czy udzielić szybko odpowiedzi na łatwe pytanie, ale mniej punktowane, czy szukać odpowiedzi na trudniejsze, ale ryzykując, że ktoś Was wyprzedzi. Pytania dotyczą zarówno F1 jak i kariery Roberta Kubicy i ogólnie motorsportu.

Punkty za dane pytanie dostawanie bowiem tylko 1 osoba – ta, która odpowie na nie jako pierwsza w komentarzu. Liczy się widoczność komentarza jako starszego na liście pod artykułem. Odpowiedzieć można tylko na jedno pytanie i tylko raz. Będę uważnie sprawdzał komentarze usunięte, oczekujące oraz spam by niczego nie przegapić.

Ranking będzie podawany we wpisie z każdym kolejnym pytaniem. Konkurs będzie prowadzony przez 5 dni, po których nastąpi jego rozstrzygnięcie. Najlepsza trójka będzie mogła liczyć na nagrody. W tym tygodniu będą nimi: książka o motorsporcie (Kimi Raikkonen jakiego nie znamy albo Ferrari – Wizjoner z Maranello), zestaw gadżetów blogowych oraz kod na zakłady bukmacherskie w Fortunie o wartości 50 zł.

Aktualny ranking:

 

1. Tomasz Biegun 60 pkt
2. Maciej 36 pkt
3. Kwaśniak ? 33 pkt
4. Marcin Poklewski – Koziełł – 27 pkt
5. VICKY 25 pkt
6. Jowita Musiał 15 pkt
7. Voice 12 pkt
7. Tomasz 12 pkt
8. Kamil Pekin17 10 pkt
8. Paweł, Den Haag 10 pkt

Jutrzejsze pytania ukażą się o godz. 21:00Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi