2019 Brazilian GP

Zmiana jednostki napędowej przez McLarena nastąpi zgodnie z planem

McLaren będzie kontynuował plany przejścia na jednostki napędowe Mercedesa w 2021 roku, mimo że konstrukcje podwozia zostały zamrożone na następny sezon Formuły 1.

W związku z pandemią koronawirusa, zmiany techniczne w sezonie 2021 zostały opóźnione o rok. Ponadto obecne konstrukcje podwozia i skrzyni biegów ze specyfikacją na rok 2020 zostaną zamrożone do 2021 r., aby jeszcze bardziej ograniczyć koszty.

Spodziewano się, że wpłynie to negatywnie na McLarena, który podpisał umowę na wykorzystywanie silników Mercedesa, ale zespół postanowił zaprzeczyć wszelkim spekulacjom, że nie będzie kontynuował swojej odnowionej współpracy z Mercedesem.

„Będziemy używać silnika Mercedesa w 2021 r., zgodnie z planem i umieścimy go w obecnym podwoziu” – poinformował McLaren.

Zespół korzysta obecnie z jednostek napędowych Renault, a przejście na jednostki napędowe Mercedesa spowoduje, że Renault pozostanie jedyną ekipą z tym źródłem napędu.

McLaren połączył się z Renault w 2018 roku po brutalnym rozstaniu z Hondą po trzyletnim okresie gorszych wyników. Honda aktualnie współpracuje z Red Bullem i AlphaTauri.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.