stop pixabay

Testy DTM zamknięte dla kibiców

Promotor serii DTM, ITR poinformował, że marcowe testy DTM będą zamknięte dla kibiców.

Pierwotnie testy były zaplanowane na tor Monza i miały odbyć się między 16 a 18 marca. Ze względu na ogniska koronawirusa we Włoszech, zdecydowano się je przenieść na Hockenheim i wydłużyć o 1 dzień. Jazdy rozpoczną się 16 marca, a zakończą 19 marca.

Również ze względu na koronawirusa, zdecydowano się zamknąć dla kibiców testy, o czym poinformowano dziś.

„Ze względu na odbawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa z powodu koronawirusa, ITR podjęło decyzję o całkowitym zamknięciu przedsezonowych testów dla publiczności. ITR traktuje kwestie bezpieczeństwa publicznego bardzo poważnie i czuliśmy, że ta decyzja jest konieczna by zapewnić bezpieczeństwo społeczności DTM, mediom i publiczności w większym stopniu”.

Niestety, może to również oznaczać, że testy będą zamknięte dla mediów, co znacznie utrudni ich śledzenie.

Testy te będą ostatnią okazją dla Roberta Kubicy do zaznajomienia się z autem przed startem sezonu, zaplanowanym na 24 i 25 kwietnia na torze Zolder.

Poniżej pełny kalendarz DTM 2020:

RundaDataTorInfo
110-12 lipcaNorisring (Niemcy)
21-2 sierpniaSpa-Francorchamps (Belgia)
314-16 sierpniaLausitzring (Niemcy)
421-23 sierpniaLausitzring (Niemcy)
54-6 wrześniaAssen (Holandia)
611-13 wrześniaNurburgring (Niemcy)
718-20 wrześniaNurburgring (Niemcy)
89-11 październikaZolder (Belgia)
916-18 październikaZolder (Belgia)
106-8 listopadaHockenheim (Niemcy)Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy