Vincent Vosse

Szef klienckiego zespołu Audi wyjaśnia brak Kubicy w jego ekipie

Dlaczego Robert Kubica jeździ w klienckim zespole BMW, mimo że miał ofertę jazdy dla klienckiego Audi? Na to pytanie na łamach motorsport-total odpowiedział Vincent Vosse, szef tej ekipy.

„Chodziło o terminarz oraz powiązania z producentem. Robert ma wspólną historię z BMW, co ułatwiło sprawę” – wyjaśnia w skrócie Vosse.

„Miałem plan i chciałem go zrealizować” – dodaje Vosse, mówiąc, że miał już dwóch mocnych kandydatów na sezon 2020 w postaci Fabio Scherera i Eda Jonesa i nie chciał czekać dłużej na decyzję Roberta Kubicy.

Szef Audi WRT cieszy się, że Robert Kubica będzie w stawce kierowców w tym sezonie.„To dobra wiadomość. Wiedziałem o tym wcześniej, bo mieliśmy kontakt z Robertem. Koniec końców z naszych rozmów nic nie wyszło, ale to bardzo dobrze dla DTM, że będzie w serii. To może nawet lepiej, że jeździ w klienckim BMW niż Audi, bo seria potrzebuje raczej tego niż kolejnego Audi”.

Vosse w ubiegłym roku był bardzo zawiedziony, że w ubiegłym roku BMW nie było w stanie wystawić dodatkowego samochodu. Teraz cieszy się, że to właśnie Kubica będzie w dodatkowym samochodzie Bawarczyków.

„To dobry sygnał dla świata poza DTM. A do tego Robert ma w Polsce i na całym świecie wielu fanów. To bardzo ważna i pozytywna sprawa dla DTM” – dodaje.

Sezon DTM startuje 24 kwietnia rundą na torze Zolder. Więcej o tej serii przeczytacie w blogowych „szybkich przewodnikach” tutaj oraz tutaj.

Źródło: motorsport-magazinePodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy