Robert Kubica auto DTM

Sezon DTM rozpocznie się dopiero w lipcu

Wszystkie 20 wyścigów sezonu 2020 ma zostać rozegranych w tym roku, ale rywalizacja rozpocznie się dopiero w lipcu na torze Norisring. Seria przedstawiła właśnie zaktualizowany kalendarz. Powodem zmian jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Sezon pierwotnie miał rozpocząć się na torze Zolder w Belgii 23 – 25 kwietnia, jednak już teraz zdecydowano się na jego przesunięcie. w efekcie nowych terminów sezon potrwa 1,5 miesiąca dłużej – do połowy listopada, kiedy ma zakończyć się wyścigiem na torze Monza we Włoszech.

6 wyścigów otrzymało nowy termin, w przypadku czterech nie zmienił się względem oryginalnego kalendarza.

Dwa wyścigi – w Rosji oraz Szwecji nie są jeszcze potwierdzone. Jeden z nich zostanie rozegrany w lipcu, drugi w październiku.

Bilety kupione na dotychczasowe wydarzenia, które nie zostały przełożone, pozostają ważne. Ci, którzy kupili wejściówki na inne rundy, również będą mieli na nie wstęp, choć mogą też zrezygnować z zakupu. Więcej informacji na stronie internetowej serii.„To bezprecedensowe i niepewne czasy. Naszym priorytetem jest dobro naszych rodzin, pracowników i naszej społeczności. Mimo niepewności, czuliśmy, że ważne jest przedstawienie fanom motorsportu na całym świecie oraz wszystkim zaangażowanym w DTM zrewidowanego kalendarza z nowymi datami. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich, ale wierzymy, że motorsport może odegrać znaczącą rolę w przywróceniu normalności w życiu wielu osób. Przy wsparciu naszych fanów, producenci DTM – Audi oraz BMW – wystawiający 16 samochodów w tegorocznej stawce oraz organizatorów rund, chcemy stworzyć ekscytujący sezon w tym roku. Wiemy, że musimy nadal pozostawać elastyczni i pragmatyczni, ale to pierwszy krok. Obiecujemy wrócić mocniejsi. Kiedy będziemy mogli wrócić na tory, zrobimy to jak najszybciej” – napisał w komunikacie Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR.

Oto ten kalendarz:
10 – 12 lipca – Norisring (Niemcy) – zgodnie z wcześniejszym harmonogramem
31 lipca – 2 sierpnia –  Igora Drive St. Petersburg (Rosja) albo Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja) – nowy termin
7 – 9 sierpnia – Zolder (Belgia) – nowy termin
22 – 24 sierpnia – Brands Hatch Circuit (Wielka Brytania) – zgodnie z wcześniejszym harmonogramem
4 – 6 września – TT Circuit Assen (Holandia) – zgodnie z wcześniejszym harmonogramem
11 – 13 września – Nürburgring (Niemcy) – zgodnie z wcześniejszym harmonogramem
2 – 4 października – Igora Drive St. Petersburg (Rosja) albo Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja) – nowy termin
16 – 18 października – Lausitzring (Niemcy) – nowy termin
6 – 8 listopada – Hockenheimring Baden-Württemberg (Niemcy) – nowy termin
13 – 15 listopada – Autodromo Nazionale Monza (Włochy) – nowy terminPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy