F2 Grand Prix Monako

Oficjalne stanowisko władz w sprawie dalszych zmian w kalendarzu F2 i F3 związanych z pandemią koronawirusa

W związku z ogłoszeniem przez władze F1 odwołania Grand Prix Holandii, Hiszpanii i Monako F1, rundy Mistrzostw FIA Formuły 2 i FIA Formuły 3, które odbywają się jako imprezy toważyszące F1, w tym asmym terminie i na tych samych obiektach, zostaną również odwołane.

Prezes Zarządu F2 i F3 Bruno Michel powiedział: „Wraz z FIA i władzami Formuły 1 ściśle monitorujemy sytuację i badamy możliwe nowe terminy rozegrania tych imprez w przypadku poprawy sytuacji. Na razie wszystkie zawody F2 i F3 są wstrzymane. Obejmuje to oczywiście także nasze kwietniowe testy w Barcelonie (F2) i w Budapeszcie (F3), a także dwudniowy test w Barcelonie pod koniec maja ( dla F2 i F3).”

Źródło: fiaformula2.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum