Motor Racing - Formula One World Championship - Azerbaijan Grand Prix - Practice Day - Baku, Azerbaijan

GP Azerbejdżanu oficjalnie przełożone, a co z Kanadą?

Tak jak zapowiadałem Wam już wczoraj, Grand Prix Azerbejdżanu zostało przesunięte na późniejszy termin. Pierwszym wyścigiem sezonu 2020 ma być zatem Grand Prix Kanady. Jego organizatorzy opublikowali oświadczenie, w którym deklarują gotowość do rozegrania wyścigu.

Później w Baku

 

Grand Prix Azerbejdżanu było zaplanowane na 5-7 czerwca, jednak z powodu dużych kosztów i ilości czasu potrzebnych na przygotowanie toru, które mogą pójść na marne, promotorzy tego wyścigu poprosili o przesunięcie jego terminu.

„Zgoda na przełożenie została wypracowana po dokładnych rozmowach z Formułą 1, FIA oraz rządem Azerbejdżanu. Jest ona wynikiem trwającej pandemii koronawirusa i została podjęta zgodnie z wytycznymi odpowiednich władz. Mieliśmy na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo obywateli Azerbejdżanu oraz wszystkich odwiedzających ten kraj, obsługi oraz uczestników. Zdajemy sobie sprawę z rozczarowania fanów, którzy nie będą mogli doświadczyć obecności królowej motorsportu na ulicach Baku w czerwcu. Będziemy ściśle współpracować z F1, FIA i rządem by monitorować sytuację i ogłosić nową datę wyścigu w późniejszej części sezonu” – czytamy w oświadczeniu promotorów wyścigów – BCC.

Wszystkie bilety na to wydarzenie pozostaną ważne, chyba że ktoś z racji innych planów nie może uczestniczyć w przełożonym wyścigu.Co z Kanadą?

 

W związku z tą sytuacją, pierwszym wyścigiem sezonu 2020 ma być Grand Prix Kanady, zaplanowane na 12-14 czerwca.

Jego organizatorzy deklarują gotowość do rozegrania rywalizacji, ale z pewnym zastrzeżeniem.

„Przygotowania do Grand Prix Kanady Formuły 1 2020, zaplanowanego na 12, 13 i 14 czerwca idą zgodnie z planem. Stale monitorujemy tę gwałtownie rozwijającą się sytuację. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami F1, FIA i władzami. Naszym priorytetem pozostaje bezpieczne rozegranie eventu z udziałem kibiców i personelu. Nasze dalsze decyzje będziemy opierać na zdaniu ekspertów zdrowia publicznego i informować o nich” – czytamy w ich oświadczeniu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy