Williams

Fabryka Williamsa zamknięta wcześniej niż planowano

Już jutro zostaną zamknięte fabryki zespołów Formuły 1, mających swoje siedziby w Wielkiej Brytanii. Bardzo mocno może odbić się to na sytuacji finansowej Williamsa, którego jednym z mocniejszych punktów jest Williams Advanced Engeenering.

Wprowadzone w poniedziałek w Wielkiej Brytanii restrykcje sprawiają, że ekipy musiały zmienić swój harmonogram zamknięcia fabryk pracujących nad bolidami F1. W przypadku Williamsa nowe przepisy oznaczają również zamknięcie takich przedsiębiorstw jak Williams Advanced Engeenering.

Ekipa z Grove dołączy tym samym do takich ekip jak Ferrari czy Alpha Tauri, które przestały już działać. Podobny los czeka m.in. Red Bulla.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.