Liberty Media Carey Brawn

F1 zmieni właściciela? Liberty ma duży problem

Bank JP Morgan miał ostrzeć Liberty Media, że może zostać w tym sezonie niespełniony jeden z warunków pożyczki udzielonej serii. Wydatnie może przyczynić się do tego pandemia koronawirusa.

Wysokość pożyczki udzielonej F1 wynosi $2,9 miliarda, a kwota a nie może stanowić więcej niż 8,25-krotność zysku rocznego uzyskiwanego przez serię. Innymi słowy, aby nie naruszyć warunków jej udzielenia, seria musi zarabiać $303 mln rocznie. W ubiegłym roku zysk wyniósł $482 mln, jednak w tym – biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa, ta kwota może być znacznie mniejsza.Prawo do otrzymywania spłaty pożyczki zostało sprzedane za 77% ceny, na jego nowy właściciel będzie mógł domagać się zwrotu w przypadku złamania zasad. F1 ma obecnie „tylko” $402 mln w „gotówce”.

Może się zatem okazać, że Liberty Media przestanie niebawem być właścicielem praw komercyjnych do F1, co już sugerują niektóre źródła.

W ciągu miesiąca wartość akcji Liberty Media spadła o połowę – z 28 dolarów do 13 dolarów. Teraz seria odzyskała nieco i wartość jej akcji to 19 dolarów.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.