Wyścig Formuły 2

Co z wyścigami F2 i F3?

Po ogłoszeniu przez władze F1, że Gulf Air Bahrain Grand Prix Formuły 1 zostało przełożone, postanowiono wspólnie z FIA i F1, że inauguracja sezonu 2020 Mistrzostw FIA Formuły 2 i FIA Formuły 3, które miały odbyć się w dniach 20-22 marca, również zostaną przełożone.

Prezes F2 i F3, Bruno Michel, powiedział: „Przykro nam, że musimy przełożyć nasze inauguracyjne wyścigi w Bahrajnie, ale oczywiście najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo wszystkich w padoku oraz kibiców. Przed sezonem odbyły się na Sakhir testy, ale nie możemy się doczekać, żeby tam jak najszybciej wrócić i się ścigać.”

„W późniejszym terminie poinformujemy o zmianach w kalendarzu F2 i F3 na sezon 2020”.

Piotr CiesielskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum