Le Mans 24h

24h Le Mans przełożony na wrzesień

3 miesiące później niż planowano ma odbyć się 24-godzinny wyścig Le Mans. Zmiana terminu jest oczywiście skutkiem epidemii koronawirusa.

„W wyniku obecnej sytuacji zdrowotnej oraz restrykcji we Francji i na całym świecie, organizator 24h Le Mans, Automobile Club de I`Ouest, wspólnie z FIA World Endurance Championship (WEC) oraz FIA postanowili przełożyć 88. edycję 24H Le Mans, oryginalnie zaplanowaną na 13/14 czerwca 2020” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w środę.Oczywiście ta decyzja wymusza również zmiany w kalendarzach WEC oraz ELMS. Nowe daty powinny zostać – zgodnie z ogłoszeniem – podane niebawem.

Opóźnione może zostać rozpoczęcie 9 sezonu WEC, którego start był zaplanowany właśnie na wrzesień.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum