aparatura Mercedes

1000 aparatów wspomagających oddychanie od ekip F1. Dziennie

Zespoły Formuły 1 w błyskawicznym tempie włączyły się do pomocy zakażonym koronawirusem. Mercedes już teraz uzyskał pozwolenie na używanie swoich aparatów wspomagających oddychanie. Może ich wyprodukować 7000 dziennie.

Mistrzowie Świata wspólnie z University College London i University College London Hospitals w zaledwie 100 godzin przygotował pierwszy egzemplarz urządzenia, które ma pomagać w oddychaniu tym, którzy zapadli na COVID-19, a zatem chorobę wywoływaną przez koronawirusa.

Opracowane przez inżynierów F1 urządzenie zostało już zatwierdzone przez odpowiednie organy w Wielkiej Brytanii. 100 pierwszych takich aparatów jest już testowanych.Łącznie zespoły Formuły 1, mające siedzibę w Wielkiej Brytanii, stowarzyszone w inicjatywie „Project Pitlane” będą w stanie dostarczać 1000 podobnych urządzeń dziennie. To ogromna pomoc dla Wielkiej Brytanii, w której stwierdzono już 20 tys. zakażeń, w tym u Księcia Karola czy premiera Borisa Johnsona.

19 marca informowaliśmy, że Mercedes, Red Bull, McLaren i Williams odpowiedziały na wezwanie rządów, które zwróciły się o pomoc do firm posiadających wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii i inżynierii. Stworzyły one „Project Pitlane”, którego efektem są omawiane urządzenia.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.