large-2020 Pre-Season Test 01 - Spain - Day 3-2

„Za tydzień skoncentrujemy się na osiągach” – pracowite i udane testy Alfy (pełne podsumowanie)

Trzeci przebieg ze wszystkich zespołów, trzeci czas i nadal wiele pracy do wykonania – Alfa Romeo Racing Orlen podsumował pierwsze trzy dni testów. Zobaczcie zbiorcze wyniki i galerię z dziś.

Alfa podsumowuje

 

Antonio Giovinazzi był dziś najbardziej pracowitym kierowcą na torze. Jak podsumuje ostatni dzień jazd?

„Jestem dość usatysfakcjonowany naszą pracą – zarówno dziś, jak i przez cały tydzień. Pierwsze wyjazdy w nowym samochodzie były bardzo ekscytującymi momentami, ale nie możemy zapominać o głównym celu, jakim jest przejechanie jak największego dystansu i dostarczenie zespołowi odpowiedniego feedbacku. Byliśmy w stanie pracować bez problemów i to najważniejsze. Dla mnie każde okrążenie, każdy wyjazd oznaczał więcej pewności w nowym aucie. Nie mogę doczekać się kolejnych takich odczuć w przyszłym tygodniu” – powiedział Włoch.

Jan Monchaux, dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing ORLEN tak podsumował ten tydzień: „Ukończyliśmy ten tydzień ze świadomością, że wykonaliśmy dobrą robotę, tak jak planowaliśmy. Jechaliśmy bez przeszkód przez trzy dni i ukończyliśmy wszystkie testy, jakie mieliśmy na naszej liście. Mamy trzeci największy przebieg ze wszystkich zespołów. W pierwszym tygodniu chodziło o niezawodność i upewnienie się, że wszystkie systemy pracowały tak, jak powinny. W przyszłym tygodniu skupimy się bardziej na osiągach samochodu. Nasze zadanie jest dalekie od ukończenia – musimy nadal ciężko pracować – zarówno w fabryce, jak i na torze by być gotowymi na czekający nas sezon.”

Zbiorcze wyniki

 

Oczywiście tu bardzo dużo zależało od programów ekip oraz opon, których używali kierowcy, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że Mercedes dominuje jeszcze bardziej niż w ubiegłym roku. Przy rozpatrywaniu wyników warto – skoro nie znamy programu zespołów – spojrzeć na używane opony. W ubiegłym roku różnica między mieszankami Pirelli wynosiła około pół sekundy między każdą.

MKierowcaZespółCzas 2020Opony 2020Łącznie okrążeń 2020Wynik zespołu z 2019
1Valtteri BottasMercedes1:15.732C54371:16.224
2Max VerstappenRed Bull1:16.269C44141:17.091
3Daniel RicciardoRenault1:16.276C53671:16.843
4Charles LeclercFerrari1:16.360C54421:16.231
5Lewis HamiltonMercedes1:16.410C54661:16.224
6Esteban OconRenault1:16.433C53761:16.843
7Sergio PerezRacing Point1:16.634C53761:17.556
8Carlos SainzMcLaren1:16.820C44461:16.913
9Sebastian VettelFerrari1:16.841C54021:16.231
10George RussellWilliams1:16.871C53941:18.130
11Danil KvyatAlpha Tauri1:16.914C43991:16.882
12Robert KubicaAlfa Romeo Racing Orlen1:16.942C51121:17.239
13Romain GrosjeanHaas1:17.037C43991:17.076
14Pierre GaslyAlpha Tauri1:17.066C53701:16.882
15Kimi RaikkonenAlfa Romeo Racing Orlen1:17.091C51851:17.239
16Lance StrollRacing Point1:17.118C33411:17.556
17Nicholas LatifiWilliams1:17.313C53431:18.130
18Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Orlen1:17.469C43231:17.239
19Kevin MagnussenHaas1:17.495C42501:17.076
20Alex AlbonRed Bull1:17.550C23661:17.091
21Lando NorrisMcLaren1:17.573C32991:16.913

vs 2019

 

Jak dotychczas, trzy zespoły zdołały poprawić swoje czasy z całych ubiegłorocznych testów przedsezonowych w Barcelonie. Wśród nich jest Alfa Romeo Racing Orlen.

Mercedes -0.492s
Racing Point -0.218s
Alfa Romeo -0.148s
Williams +0.038s
Renault +0.259s
Red Bull +0.425s
Alpha Tauri +0.545s
McLaren +0.929s
Haas +1.304s
Ferrari +1.933s

Przebiegi zespołów

 

Ekipy musiały zintensyfikować swoje działania na torze. Trzeba przyznać, że konstrukcje okazały się naprawdę niezawodne i dopiero ostatniego dnia testów mieliśmy więcej przerw spowodowanych awariami. Oto ostateczne przebiegi ekip podczas wszystkich dni testów i łącznie. Trzecim wynikiem dysponuje Alfa Romeo Racing Orlen.

 ZespółDzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4Dzień 5Dzień 6Łącznie
1Mercedes17318313817961160894
2Ferrari132122100164145181844
3McLaren161137125103113163802
4Racing Point110145116127130154782
5Red Bull16813416911392104780
6Alpha Tauri11614712186139160769
7Renault1189316912796140743
8Williams13611672107160146739
9Alfa Romeo13813415210492115735
10Haas10615852107111115649

Poniżej zobaczycie galerię z ostatniego dnia testów:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy