Tor Hanoi GP Wietnamu

Wietnam gotowy na Grand Prix

Organizatorzy wyścigu w Wietnamie twierdzą, że prace na torze Hanoi zostały zakończone.

Ostatni 150-metrowy odcinek toru, wzdłuż prostej startowej, został ułożony w zeszłym tygodniu. Wraz z ukończeniem wszystkich stałych budynków, teraz uwaga skupiona jest na wykończeniu tymczasowych obiektów, takich jak trybuny, pomieszczenia zespołów oraz centra medyczne i medialne.

„Jest to dla nas ważny kamień milowy, który możemy świętować, gdy zbliżamy się do pierwszego w historii Wietnamu weekendu wyścigowego F1 za nieco ponad miesiąc. Jesteśmy przekonani, że ten tor będzie jednym z najtrudniejszych i najbardziej ekscytujących w kalendarzu F1 i mamy nadzieję, że szybko stanie się ulubieńcem fanów” – powiedział prezes Le Ngoc Chi.

Wszystko jednak będzie zależało od panującej na świecie epidemii koronawirusa. W Wietnamie miała odbyć się duża międzynarodowa impreza badmintonowa, która została przełożona na czerwiec. Grand Prix Wietnamu ma odbyć się 5 kwietnia.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.