F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 1

Testy F1 w Barcelonie – dzień 2 [Relacja live]

Kimi Raikkonen zasiądzie dziś za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen podczas 2. dnia przedsezonowych testów w Barcelonie. Czy to będzie równie bezproblemowy dzień jazd, jak inauguracja testów? Zapraszam na relację live z dzisiejszych wydarzeń w Barcelonie.

Składy na testy

 

Nie wszystkie ekipy podały już swoje składy pierwszą turę testów w Barcelonie. Oto potwierdzone harmonogramy.

 Środa, 19 lutegoCzwartek, 20 lutegoPiątek, 21 lutego
MercedesBottas/HamiltonHamiton/BottasBottas Hamilton
FerrariLeclercLeclerc/VettelVettel
Red BullVerstappenAlbonVerstappen/Albon
McLarenSainzNorrrisNorris/Sainz
RenaultOcon/RicciardoRicciardo/OconOcon/Ricciardo
Alpha TauriKvyatGaslyKvyat/Gasly
Racing PointPerez/StrollPerezStroll
Alfa Romeo Racing OrlenKubica/GiovinazziRaikkonenGiovinazzi
HaasMagnussenGrosjeanGrosjean/Magnussen
WilliamsRussell/LatifiRussellLatifi

Informacje o torze

Circuit Barcelona – Catalunya to niezwykle ważny tor dla Formuły 1, rozpoczynający europejską część sezonu Formuły 1. Tor liczy sobie 4655 metrów.

Tor wymaga dużej siły docisku, ale wymagania dotyczące chłodzenia są średnie. Na jednym okrążeniu zużywa się tylko 1,53 kg paliwa, a z gazem „do dechy” przejeżdża się 64,4% okrążenia.

Najdłuższa prosta tego toru, po którym jeździ się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, liczy sobie 1310 metrów. Średnia prędkość na okrążeniu to 197 km/h a maksymalna tylko 303 km/h.

Transmisje

 

W F1 TV Pro dostępna będzie transmisja live ze wszystkich 6 dni testowych – od godziny 9 do 13 oraz 14 do 18 każdego dnia. Nowością będą jednak codzienne „Tech Talk show”, w których przedstawiane będą nowości techniczne przedstawiane przez zespoły. Kolejną nowością będą rozmowy z kierowcami, przeprowadzane w przerwach obiadowych podczas konferencji prasowych. Prowadzić będą je dziennikarze Sky Sports F1.

Warto przypomnieć, że od tego sezonu obowiązuje zakaz zasłaniania garaży podczas testów.

F1 TV Pro możecie zakupić tutaj – pomiędzy 19 a 28 lutego jest 25% zniżki. Promocja obowiązuje od 19 do 28 lutego. Aby z niej skorzystać należy wpisać kod „EARLYBIRD25” (bez cudzysłowiu).

Co ważne, również Eleven Sports przeprowadzi codzienne relacje z testów, rozpoczynające się o godz. 21:00.

Live timing

 

Warto przypomnieć, że podczas testów subskrybenci F1 TV Pro oraz F1 TV Access będą mieli dostęp do live timingu poprzez oficjalną aplikację F1. Wprowadzony zostanie panel pokazujący wszystkie czasy okrążeń danego kierowcy, będzie można również porównywać czasy dwóch kierowców.

Przewodnik kibica udającego się na testy można przeczytać tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy