Rebellion

Rebellion kończy udział w WEC

Strategia marketingowa Rebellion Racing, zakłada zakończenie udziału w motorsporcie po wyścigu 24h Le Mans 2020.

Po pełnym 13-letnim cyklu w sporcie motorowym świadomość marki Rebellion znacznie wzrosła i osiągnęła bardzo zadowalający poziom. Rzeczywiście, Rebellion Racing jest jednym z głównych graczy w wyścigach długodystansowych od czasu powstania Mistrzostw FIA w 2012 roku i jednym z niewielu prywatnych zespołów, które rzuciły wyzwanie dominacji oficjalnych producentów. Zespół zwyciężył w prestiżowych wyścigach w Stanach Zjednoczonych, a także pokonał wydmy Dakaru.

Rebellion Racing zakończy wszystkie aktywności wyścigowe po ostatnim występie w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans w czerwcu.

„Sporty motorowe były świetnym źródłem informacji dla Rebelliona. Zwrot z inwestycji w działania w branży sportów motorowych był więcej niż satysfakcjonujący. Nie są to łatwe decyzje i zasmucamy się, że nie będziemy w stanie wywiązać się z naszych poprzednich zobowiązań na nadchodzące lata” – komentuje Alexandre Pesci, szef zespołu.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum