motorhome F1

Motorhome może zniknąć

Formuła 1 w przyszłości rozważa pozbycie się zapleczy zespołów w europejskich wyścigach, w ramach starań o neutralność sportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ubiegłym roku F1 ogłosiła plany neutralizacji emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, poprzez zmniejszenie emisji spalin z samochodów, a także przejście na bardziej wydajną logistykę i podróże na wyścigi.

Ross Brawn, powiedział, że rozważane są nowe formy transportu – w tym większa liczba pociągów lub frachtu morskiego.

„Patrzymy na transport i cały sprzęt, którego używamy. W tej chwili moi ludzie przyglądają się wszystkim alternatywnym formom transportu, a pociąg jest w rzeczywistości bardzo wydajnym sposobem przemieszczania się. Fracht morski jest również bardzo skutecznym sposobem przenoszenia rzeczy pod względem wpływu, jaki wywiera. Patrzymy więc na całą logistykę i widzimy, jak możemy zminimalizować nasz wpływ” – mówi Brawn.

„Wszyscy jedziemy na Grand Prix i przez dziewięć wyścigów w roku mamy motorhome przewożone przez ciężarówki, dużą flotę ciężarówek, które zapewniają zespołom potrzebne wyposażenie. W przypadku pozostałych wyścigów zespoły z przyjemnością korzystają z wszystkiego, co jest dostępne na miejscu”

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).