KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Maciej Gładysz o krok od podium

W miniony weekend Maciej Gładysz wystartował w jubileuszowej 25. edycji Winter Cup na torze South Garda Karting we włoskim Lonato. Zawodnik Parolin Poland by WTR po pechowej awarii już na początku weekendu nie poddał się i pokazał ogromnego ducha walki i fantastyczne tempo. Tarnowianin ostatecznie ukończył zawody na 4. miejscu z minimalną stratą do podium.

Na liście zgłoszeń pojawiło się dokładnie 305 najbardziej obiecujących młodych kierowców z całego świata. Po dwóch dniach intensywnych treningów, Maciej rozpoczął rywalizację w kategorii Mini Rok we Włoszech już w piątek od zaplanowanego tzw. warm up’u.

Niestety – w piątkowej czasówce w najmniej spodziewanym momencie w karcie Macieja pojawiły się drobne problemy techniczne. Były one jednak na tyle poważne, że nie pozwoliły naszemu zawodnikowi na pokazanie swojego pełnego potencjału i wykręcenia „flying lapa”, do jakich zdążył wszystkich przyzwyczaić.

Ostatecznie zawodnik Akademii ORLEN Team wykręcił 9. czas w swojej grupie i zakwalifikował się do grupy A, w której do każdego wyścigu kwalifikacyjnego wystartował z 13. miejsca. W swoim pierwszym wyścigu Maciej szybko rzucił się do odrabiania strat i na mecie zameldował się na 6. miejscu, po drodze wyprzedzając aż siedmiu rywali.

Sobota na torze w Lonato rozpoczęła się od rozgrzewki. Następnie na naszego kierowcę czekały dwa wyścigi kwalifikacyjne. Po bardzo twardej i zaciętej walce w pierwszym heat’cie Maciej dojechał do mety na 4. miejscu (awans o 9 pozycji!), natomiast w drugim minął linię mety na 6. pozycji, wyprzedzając tym razem siedmiu rywali.

Po trzech wyścigach kwalifikacyjnych Maciej Gładysz zapewnił sobie start do niedzielnego „Super Heat” z 4. pola. Dzięki świetnej dyspozycji w sobotę Polak wrócił z dalekiej podróży i ponownie włączył się do walki o czołowe pozycje w zawodach, mimo przeciwności losu.

Począwszy od niedzielnego warm up’u, Maciej Gładysz był w pełni skoncentrowany i bardzo dobrze nastawiony do najważniejszych finałowych wyścigów tegorocznego 25. Winter Cup w kategorii Mini ROK. W wyścigu „Super Heat” zawodnik Akademii ORLEN Team startował z czwartego miejsca. Niestety – rywal, który startował przed Maćkiem wykonał bardzo słaby start, przez co nasz zawodnik spadł na odległą 10. pozycję.

Kierowca Parolin Poland by WTR rzucił się w pogoń za rywalami, wyprzedzając sześciu zawodników i mijając linię mety na 4. miejscu z minimalną stratą do trzeciego zawodnika. Po zsumowaniu punktów za wszystkie wyścigi Maciej Gładysz przystąpił do Finału startując z 7. pozycji. Finał stał pod znakiem bardzo zaciętej walki aż do flagi w biało-czarną szachownicę. Maciek pokazał prawdziwe wyścigowe rzemiosło, potwierdzając wysoką dyspozycję z całego weekendu. Mądra i skuteczna jazda poskutkowała ukończeniem Finału na 4. miejscu. Gdyby nie problemy techniczne z początku weekendu, podium było w zasięgu ręki. Taki jest jednak motor-sport, więc mimo wszystko nasz zespół wyjechał z Włoch z uśmiechami na ustach.

„Weekend napewno mogę zaliczyć do udanych, aczkolwiek pozostał niedosyt. Myślę, że gdyby nie problemy techniczne, które dopadły mnie na czasówce, mogło być znacznie lepiej. Cieszę się że udało mi się zyskać tak wiele pozycji podczas zawodów. Finał ukończyłem tuż za podium na czwartym miejscu. Podziękowania dla mojego teamu Parolin Poland by WTR – w szczególności dla Wiktor Turkiewicz i Marcin Binkowski za zaangażowanie i wiarę we mnie. Dziękuje mojej Rodzinie za doping i sponsorom, bez których moje starty nie byłyby możliwe. Już za kilka dni widzimy się ponownie w Lonato, na II rundzie WSK Super Master Series.”- powiedział Maciej.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi