Mechanicy Alfa Romeo Racing Orlen F1 Barcelona 2020

Kubica trzeci po czterech dniach, Alfa podsumowuje

Intensywny dzień w Barcelonie za nami. Jak Alfa Romeo Racing Orlen podsumowuje dzisiejsze jazdy i jak wyglądają zbiorcze wyniki po czterech dniach jazd? Zobaczcie!

Alfa podsumowuje

 

„Musieliśmy rozdzielić nasz program, mając Roberta w samochodzie rano i Kimiego popołudniu. Podzieliliśmy zadania i byliśmy zadowoleni z wykonania obu. Dokonujemy postępu z C39 w przejazdach kwalifikacyjnych oraz na dłuższych stintach. Przed nami nadal dwa dni dla Antonio i Kimiego, którzy po jadą po raz ostatni przed Melbourne więc będziemy maksymalizować nasz czas na torze w dalszej części tygodnia i będzie to kluczowe dla naszych przygotowań do sezonu” – powiedział Frederic Vasseur, szef zespołu.

„To był pozytywny poranek w samochodzie dla mnie. Czasy nie mają znaczenia – nie jest istotne czy byłem 1 czy 20. Istotne jest to, że ukończyliśmy nasz program testowy. Samochód prowadził się lepiej w porównaniu do ubiegłego tygodnia, udało się rozwiązać już kilka rzeczy i byłem w stanie poczuć poprawę. Mamy wiele danych by w pełni zrozumieć efekt poprawek i kolejne dwa dni na zdobycie większej pewności w samochodzie. Wiemy, co trzeba zrobić” – podsumował Robert Kubica.

Nieco mniej zadowolony był Kimi Raikkonen.

„To była trudna sesja, ale tego oczekiwaliśmy podczas testów. Skupiliśmy się na długich przejazdach i próbowaliśmy różnych opcji ustawień, co oznacza, że zespół musiał nauczyć się, jak najlepiej przygotować samochód. Koniec końców, możemy być dość usatysfakcjonowani naszym tempem wyścigowym mimo że wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami przed Melbourne”.

Wyniki

 

Tak przedstawiają się wyniki dzisiejszych jazd z uwzględnieniem mieszanek, na których jechali zawodnicy.

wyniki 4 dnia jazd Barcelona

Poniżej zobaczycie wyniki wszystkich czterech dni testowych oraz czasy zespołów z ubiegłego roku.

MKierowcaZespółCzas 2020Opony 2020Łącznie okrążeń 2020Wynik zespołu z 2019
1Valtteri BottasMercedes1:15.732C54371:16.224
2Max VerstappenRed Bull1:16.269C44141:17.091
3Daniel RicciardoRenault1:16.276C53671:16.843
4Charles LeclercFerrari1:16.360C54421:16.231
5Lewis HamiltonMercedes1:16.410C54661:16.224
6Esteban OconRenault1:16.433C53761:16.843
7Sergio PerezRacing Point1:16.634C53761:17.556
8Carlos SainzMcLaren1:16.820C44461:16.913
9Sebastian VettelFerrari1:16.841C54021:16.231
10George RussellWilliams1:16.871C53941:18.130
11Danil KvyatAlpha Tauri1:16.914C43991:16.882
12Robert KubicaAlfa Romeo Racing Orlen1:16.942C51121:17.239
13Romain GrosjeanHaas1:17.037C43991:17.076
14Pierre GaslyAlpha Tauri1:17.066C53701:16.882
15Kimi RaikkonenAlfa Romeo Racing Orlen1:17.091C51851:17.239
16Lance StrollRacing Point1:17.118C33411:17.556
17Nicholas LatifiWilliams1:17.313C53431:18.130
18Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Orlen1:17.469C43231:17.239
19Kevin MagnussenHaas1:17.495C42501:17.076
20Alex AlbonRed Bull1:17.550C23661:17.091
21Lando NorrisMcLaren1:17.573C32991:16.913

Tak przedstawiają zbiorcze przebiegi ekip.

 ZespółDzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4Dzień 5Dzień 6Łącznie
1Mercedes17318313817961160894
2Ferrari132122100164145181844
3McLaren161137125103113163802
4Racing Point110145116127130154782
5Red Bull16813416911392104780
6Alpha Tauri11614712186139160769
7Renault1189316912796140743
8Williams13611672107160146739
9Alfa Romeo13813415210492115735
10Haas10615852107111115649

Mała galeria zdjęć z dziś autorstwa Iwony.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy