Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Kubica DTM

Kubica: Jeżeli ktoś myśli, że będę łatwo wygrywał, to może się sporo pomylić

Miesiące bez wizyt w domu, mnóstwo pracy na torze i poza nim oraz rywalizacja z najlepszymi – Robert Kubica jest świadom wyzwań, jakie czekają go w tym roku, ale jest gotów się ich podjąć.

„Nie będzie to łatwe, bo to praca dla dwóch różnych zespołów i dwóch różnych marek. Wszystko się jednak udało, choć nie było to łątwe, nie tylko z mojej strony do połączenia, bo są podpisane umowy, są kontrakty i scenariusze, które trzeba przejść. Dlatego zajęło to trochę czasu” – wyjaśnił Robert.

Gdy zasugerowano, że przejedzie w tym sezonie 5 weekendów wyścigowych, Robert odpowiedział: „Nie wiem, czy dokładny numer to pięć. Oficjalnie nigdzie to nie zostało powiedziane, podobnie jak to, gdzie wystąpię”.

Pomiędzy końcówką kwietnia a połową lipca, Robert Kubica będzie miał tylko jeden weekend bez wyjazdu na tor – czy to DTM czy F1. Nie boi się jednak tego.

„Lubię wyzwania i im są one trudniejsze, tym lepiej, choć wiem, że nie będzie łatwo. Ktoś, kto myśli, że pryjdę do DTM i będę wygrywał łatwo, może się sporo mylić. Poziom jest bardzo wysoki i sprawia to, że będę musiał poświęcić temu sporo czasu. Mam też swoje obowiązki w Alfa Romeo Racing Orlen, które też nie są małe i muszę powiedzieć, że dom będzie mi obcy. Będą miesiące, że nie będzie mnie tam w ogóle” – powiedział Polak.

Jakie będą jego obowiązki?

„Mam zaplanowane 10 weekendów DTM i 18 weekendów F1, do tego dochodzą testy i praca w symulatorach – nie tylko Alfa Romeo Racing Orlen, ale również żeby przygotować się do jazdy w DTM. Do tego dochodzą dni marketingowe i spotkania z mediami i tego na pewno jest sporo. Pasja i możliwość ścigania się na najwyższym poziomie nakręcają mnie. Są 3 weekendy, kiedy daty wyścigów DTM i F1 pokrywają się. Priorytetem będzie ściganie, ale gdyby coś się działo w zespole F1, ten priorytet może się zmienić” – mówi Robert.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi