Motor Racing - Formula One World Championship - Chinese Grand Prix - Practice Day - Shanghai, China

Grand Prix Chin przełożone!

Mamy już oficjalną decyzję władz Formuły 1 w sprawie Grand Prix Chin. Wiadomo, że nie odbędzie się ono w kwietniu. Z racji rozprzestrzeniającego się koronawirusa, zostało ono przełożone na inny termin.

Grand Prix Chin było zaplanowane na 17 – 19 kwietnia. FIA starała się zrobić wszystko by najpierw zamienić daty tego wyścigu z inną rundą – np. Grand Prix Rosji, a potem przełożyć ją na inny termin.

Ostatecznie postanowiono odłożyć rywalizację w Szanghaju na bliżej nieokreślony termin. Nie jest wykluczone, że ostatecznie dojdzie do odwołania rywalizacji w Chinach. Wówczas kalendarz F1 liczyłby 21 rund.

Przełożenie Grand Prix Chin sprawia, że między trzecim w kalendarzu Grand Prix Wietnamu, a kolejną rundą mistrzostw świata minie prawie miesiąc.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.