FormulaE

E-Prix Chin odwołane!

Rozprzestrzeniający się koronawirus jest powodem odwołania zawodów Formuły E w chińskiej Sanyi. Wyścig miał odbyć się 21 marca 2020.

Decyzja została podjęta po konultacjach z władzami Formuła E (wraz z FIA), przedstawicielami miejskimi Sanya, partnerem regionalnym Enova Holdings oraz Federacją Sportów Samochodowych i Motocykli Chińskiej Republiki Ludowej (CAMF). Epidemia koronawirusa osiągnęła międzynarodowy stan wyjątkowy, jest bezpośrednim zagrożenie zdrowia i życia.

Nowy termin nie jest znany. Władze Formyły E ustalą go jak tylko sytuacja w Chinach ulegnie poprawie i nie będzie już zagrożenia ze strony śmiertelnego wirusa.

„Ściśle współpracujemy z naszym regionalnym partnerem i lokalnymi władzami w prowincji Hainan i władzami miasta Sanya, aby nadal monitorować sytuację w miarę jej rozwoju. Wszystkie strony poświęcą odpowiednią ilość czasu, aby ustalić alternatywny termin, jak tylko sytuacja ulegnie poprawie.” – czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów.

MB

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum