KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Claire Williams: „Chcemy mieć pewność, że będziemy w środku stawki”

Podczas ostatniego dnia tegorocznych testów przedsezonowych Claire Williams znalazła się pod ostrzałem pytań zebranych w padoku dziennikarzy. Na miejscu była Iwona Hołod, która zebrała dla Was poniższe wypowiedzi Claire:

O tegorocznych wrażeniach:
Nasze odczucia w tym roku są lepsze niż w ubiegłym, wciąż musimy nabrać pewności, gdzie dokładnie się znajdujemy przed Melbourne i być w 100% pewni naszych możliwości i osiągów. Zespół wykonuje fantastyczną pracę przez te 6 dni, mieliśmy kilka trudności, ale dążymy do poprawy i ścigania się.

Mamy nadzieję, że ten rok będzie lepszym. Nie oczekujemy zobaczyć naszych kierowców na podium, ale środek stawki jest naprawdę ciasny, więc będziemy kontynuować walkę i robić wszystko najlepiej, jak potrafimy.

O kibicach:
Widok fanów to zawsze dla nas duże wsparcie i powód do uśmiechu, zwłaszcza uwzględniając trudny czas, przez jaki przechodził nasz zespół. Za wcześnie jest, by osądzać, jak wypadniemy w tym roku, ale nie możemy się doczekać powrotu do Australii i walki o pozycje na torze. Kontynuujemy postęp, by pokazać światu, że jako zespół wciąż się nie poddajemy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę na torze.

O koronawirusie:
Oczywiście sytuacja z koronawirusem powoduje trudności dla wszystkich zespołów – miedzy innymi związane z transportem ludzi czy sprzętów. Ponadto sytuacja zmienia się z dnia na dzień, więc nie pozostaje nam nic innego, jak robić wszytko co się da, by mieć pewność, że [jako zespół] jesteśmy bezpieczni. Uwzględniając, że część ekipy leci na tor w Australii wcześniej, powoduje to nieco logistycznych utrudnień, by zapewnić bezpieczeństwo naszych ludzi. Czerpiemy wskazówki od Światowej Organizacji Zdrowia i dostosowujemy się do ich porad.

O awarii:
Owszem, mieliśmy problemy z silnikiem Mercedesa, co nie było dla nas dobre. Na szczęście problem wynikł podczas testów, więc teraz musimy nabrać pewności, że jednostka napędowa od Mercedesa będzie działać sprawnie przed Melbourne i będziemy mogli się ścigać. Oczywiście Nicolas jest debiutantem w F1 i czeka go więcej pracy, by załapać wspólny język z bolidem, ale i z inżynierami, a z powodu awarii jednostki straciliśmy nieco czasu, niemniej pokonał już sporo kilometrów – ponad 750 – podczas tych testów. Już to nam dało trochę informacji o możliwościach zarówno kierowcy, jak i samochodu. Czy istnieje opcja przesiadki na silniki Hondy? Nie, mamy długoterminowy kontrakt z Mercedesem.

O możliwych poprawkach na Australię:
Jestem przekonana, że nasi inżynierowie będą nadal pracować nad poprawami osiągów. Mamy wciąż piętnaście dni do startu w Melbourne, sporo roboty jest do wykonania w fabryce w tym czasie, wciąż czerpiemy lekcje z tych testów, by nasz bolid był jak najlepiej przygotowany na rozpoczęcie sezonu. (…) Chcemy mieć pewność, że będziemy w środku stawki w tym roku, bo właśnie tam chcielibyśmy się widzieć.

Claire Williams wysłuchała:
Iwona Hołod

Z angielskiego przetłumaczył i zredagował:
Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum