Alfa podsumowuje testy: „Nowa skóra węża” [Filmy i zdjęcia]

33 okrążenia pokonał Kimi Raikkonen po torze Fiorano podczas dnia testowego Alfa Romeo Racing Orlen. Dostępne jest sporo zdjęć i filmów z dzisiejszych jazd – zobaczycie je poniżej.

Autem C39 jeździł dziś tylko Kimi Raikkonen. Miało ono malowanie kamuflażowe, stylizowane na skórę węża. Nie brakło też akcentu walentynkowego w postaci serca na pokrywie silnika.

Dla nas bardzo ważne było, że mogliśmy zobaczyć rozmieszczenie logotypów PKN Orlen na bolidzie ekipy. Znajdują się one na bocznych wlotach powietrza, na halo (z dwóch stron), bokach przedniego skrzydła i wnętrzu tylnego skrzydła.

W swojej informacji prasowej ekipa wspomina o tym partnerstwie: „Ośmieleni nowym partnerstwem z Orlenem, zespół chce wykonać krok naprzód swoim nowym samochodem, C39. Umowa z Orlenem jest świadectwem odnawiania tradycji zespołu z Hinwil, podobnie jak wzmocniona na 2020 rok relacja z Alfą Romeo. Owocem naszych ambicji jest C39. Samochód ukończył pierwsze udane wyjazdy podczas shakedownu na torze Fiorano. Auto ożyło o godz. 9:37 rano” – czytamy.

Podczas kolejnych przejazdów pewność siebie Kimiego Raikkonena za kółkiem rosła i pokonał on 33 okrążenia krętego toru należącego do Ferrari.

„To była pozytywna pierwsza sesja przed sezonem 2020. Malowanie stylizowane na skórę węża zostało zaprojektowane przez centrum stylizacji Alfy Romeo i nawiązuje oczywiście do będącego w logo producenta węża.

„To malowanie nie tylko kreuje unikalny wygląd, ale również pomaga zespołowi zakamuflować C39, zostawiając detale na oficjalną prezentację, która odbędzie się 19 lutego” – pisze zespół.

Nowe malowanie, które momentami przebija przez kamuflaż, zostanie zaprezentowane na początku testów przedsezonowych w Barcelonie.

Testy będą transmitowane w F1 TV Pro, a podczas tych relacji pojawi się kilka nowości. Więcej o nich przeczytacie tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi