KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Zła passa kwalifikacyjna Strolla

Lance Stroll tłumaczy, że „wiele szczegółów” przyczyniło się do słabej formy podczas sesji kwalifikacyjnych.

Kanadyjski kierowca Racing Point w sezonie 2019 aż 10 razy z rzędu kończył udział w kwalifikacjach na Q1. Dopiero wyścig na Hockenheimring przerwał złą passę Strolla. Sergio Perez pokonał Lance’a Strolla w sumie 18 razy w 21 wyścigach.

„Na początku roku zmagałem się z dopasowaniem się do samochodu. I to wymagało kilku wyścigów. To brzmi absurdalnie, ale to prawda. Poza tym chodziło o zrozumienie równowagi mechanicznej, równowagi aerodynamicznej, ustawień różnicowych, ustawień momentu obrotowego, aby jak najlepiej wykorzystać samochód” – tłumaczy Stroll.

„W kwalifikacjach środek stawki jest tak konkurencyjny, że po prostu nie ma miejsca na błąd. Nie ma po prostu marginesu na błędy w ustawieniach i prowadzeniu. Z doświadczeniem, wszystko, co się uporządkuje i zrozumie, jak prowadzić samochód i go właściwie ustawić, staje się o wiele bardziej jasne”

„Naprawdę zauważyłem poprawę od czasu przerwy letniej. Czułem, że zyskałem duże zaufanie do samochodu i zawsze jest to pozytywne” – mówi Lance o lepszym wyczuciu w kwalifikacjach w drugiej połowie sezonu.

„Z drugiej strony frustrujące było w drugiej połowie sezonu, że nie byliśmy w stanie wykorzystać niektórych z tych lepszych kwalifikacji, ponieważ nie sądzę, że jesteśmy tam, gdzie chcemy jeszcze być w sobotę”

Jasnym celem dla Lance’a Strolla na nadchodzący sezon jest poprawa swojej dyspozycji w soboty i możliwie najlepsze wykorzystanie potencjału samochodu.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum