KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Motor Racing - Formula One World Championship - Canadian Grand Prix - Practice Day - Montreal, Canada

Williams nadal z Chadwick i Sofiną

Jamie Chadwick nadal będzie kierowcą testowym Williamsa w sezonie 2020. Mistrzyni W Series będzie m.in. pracować w symulatorze ekipy. Zespół z Grove potwierdził również zacieśnienie współpracy z marką Sofina, która należy do ojca nowego kierowcy ekipy, Nicholasa Latifiego.

Chadwick została zatrudniona w Williamsie w połowie ubiegłego roku, po czym zapewniła sobie tytuł mistrzyni W Series. Było ona obecna na kilku grand prix i pracowała w symulatorze ekipy. Podobnie będzie w sezonie 2020. Do tego dojdą oczywiście również obowiązki marketingowe.

Williams potwierdził również nawiązanie ściślejszej współpracy z Sofiną, której nazwa zniknęła z zakładki „partnerzy” na stronie internetowej zespołu.

Teraz firma wspierająca karierę Nicholasa Latifiego, będzie bardziej widoczna na bolidzie zespołu. Jej nazwa zastąpi m.in. logo PKN Orlen na tylnym skrzydle bolidu Williamsa. Będzie ona również na strojach kierowców i ekipy. To mniejsza ekspozycja niż rok temu polskiego koncernu, a mówi się, że Latifi musiał wnieść do zespołu nawet około €20 mln.

Sofina to firma z branży spożywczej, zatrudniająca 5000 osób w 20 miejscach w Kanadzie.

Ze strony Williamsa zniknęły logotypy Rexony (Unilever), która była jednym z największych sponsorów ekipy, wnosząc do niego nawet €15 mln rocznie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum