Wehrlein 2019

Wehrlein nadal kierowcą symulatora Ferrari

Zawodnik Formuły E, Pascal Wehrlein, nadal będzie pełnił kierowcę symulatora w ekipie Ferrari.

„Nadal mamy doświadczonych kierowców na sezon 2020 do naszego symulatora. Zostaje z nami Pascal, ale oprócz niego są też inni zawodnicy – może nie tak doświadczeni w F1, ale również mający za sobą wiele lat w symulatorze. Wszyscy są świetnie zintegrowani z zespołem. Obecnie symulatory są coraz ważniejsze i dlatego inwestujemy w nie” – powiedział szef Ferrari, Mattia Binotto.

Ferrari obecnie przygotowuje swój nowy symulator, który ma zostać uruchomiony przed sezonem 2021 – by zdążyć przed wprowadzeniem limitu kosztów w F1.

„Jesteśmy przygotowani na tę inwestycję i na szczęście przemysł samochodowy może ją wesprzeć. Nie tylko jeżeli chodzi o zasoby ludzkie, ale również infrastrukturę” – dodał Louis Camilleri.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 stycznia

Mario Andretti wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz najlepszy czas wyścigu wykręca Giles Villeneuve. W F1 debiutuje Didier Pironi, a 100. start zalicza Emerson Fittipaldi.

Robert Kubica pokazuje auto na 2015 rok. Będzie jeździł na oponach Pirelli, a jego sponsorami nadal będą Lotos i Grupa Azoty. Kubica będzie jeździł jeszcze starym modelem Fiesty. Nowy ma otrzymać w maju.

„Obecnie nie mamy programu na resztę roku. Na ten moment zatrzymuje się on na Monte Carlo. Rozmawiam ze sponsorami i innymi partnerami, ale zaplanowany mamy tylko Rajd Monte Carlo. Jeżeli zostaniemy w rajdach, to musi odbywać się na innych warunkach niż w ubiegłym roku, bo to było szaleństwo. Cały sezon WRC jest wielkim poświęceniem więc wolałbym solidnie przygotować się do wybranych startów. Jest możliwe, że będziemy robić coś jeszcze innego i mamy opcje na drugą część sezonu. Może to oznaczać powrót do samochodu wyścigowego. Jeżeli tak się stanie, to poświęcę na to cały mój czas i będzie to projekt długoterminowy” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.