Wehrlein 2019

Wehrlein nadal kierowcą symulatora Ferrari

Zawodnik Formuły E, Pascal Wehrlein, nadal będzie pełnił kierowcę symulatora w ekipie Ferrari.

„Nadal mamy doświadczonych kierowców na sezon 2020 do naszego symulatora. Zostaje z nami Pascal, ale oprócz niego są też inni zawodnicy – może nie tak doświadczeni w F1, ale również mający za sobą wiele lat w symulatorze. Wszyscy są świetnie zintegrowani z zespołem. Obecnie symulatory są coraz ważniejsze i dlatego inwestujemy w nie” – powiedział szef Ferrari, Mattia Binotto.

Ferrari obecnie przygotowuje swój nowy symulator, który ma zostać uruchomiony przed sezonem 2021 – by zdążyć przed wprowadzeniem limitu kosztów w F1.

„Jesteśmy przygotowani na tę inwestycję i na szczęście przemysł samochodowy może ją wesprzeć. Nie tylko jeżeli chodzi o zasoby ludzkie, ale również infrastrukturę” – dodał Louis Camilleri.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.