KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Practice Day - Sao Paulo, Brazil

TOP-20 najlepszych cytatów Roberta Kubicy w sezonie 2019

Ważne ogłoszenia noworoczne przerwały moje „topowe” podsumowania sezonu 2019. Wykorzystując jednak chwilową przerwę w ważnych wiadomościach, zapraszam do zapoznania się z kolejną listą, tym razem przedstawiającą najlepsze według mnie cytaty Roberta Kubicy z sezonu 2019. Zapraszam również na głosowanie na najlepsze według Was!

Najlepsze cytaty

 

20. miejsce: „Trochę się zdziwiłem, że wypuszczono ten artykuł przed taką imprezą. Szczególnie, że byłem osobiście na scenie, kiedy polscy kibice skandowali jego imię, tak samo jak to z reguły robią ze mną. Naprawdę przyjęli go z otwartymi rękami. Widocznie czyta wpisy pod swoimi mediami społecznościowymi. Ja tego nie robię i nie mam takich problemów. Ja nauczyłem się, żeby nie czytać opinii i kłopot mam z głowy. Ja robię swoje, a ludzie mają prawo wygłaszać opinie” – Robert Kubica dla Super Expressu o tekście Autosportu dotyczącym hejtu na George Russella.

19. miejsce: „Jeśli mógłbym cofnąć czas, chętnie bym to zrobił, ale jest mi miło, jeżeli moja historia jest dla kogoś przykładem w trudnych chwilach i mam nadzieję, że uda im się dzięki temu pokonać przeciwności” – w wywiadzie dla TVP Sport podczas GP Monako.

18. miejsce: „Najcięższy moment w moim życiu nauczył mnie jednej rzeczy – że nie ma sensu patrzeć za bardzo w przyszłość. Oczywiście trzeba sobie stawiać cele i je przesuwać, ale myślenie co będzie, co by było, nie ma sensu. Tego też nauczyło mnie ostatnich 20 miesięcy. Trzeba robić swoje, znać swoją wartość, uczyć się i starać się poprawiać” – w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

17. miejsce: „Teraz od George`a słyszę te same komentarze, które ja wygłaszałem 2 lata temu i rok temu i to pokazuje, że nie wykonaliśmy wystarczającej pracy.” – podsumowując okres w Williamsie podczas GP Abu Zabi.

16. miejsce: „Jestem sportowcem, jestem fighterem. Ale szczerze mówiąc, walka o 19. miejsce nie interesuje mnie. Nie dbam o to, czy będę finiszował przed moim kolegą z zespołu jeżeli jedynym o co możemy walczyć jest 19. miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie daję z siebie maksimum” – mówi Robert.

15. miejsce: „Stale wiem gdzie byłem dwa, trzy lata temu i jak długą drogę przebyłem. Wiele pracy zostało włożone, by tu ponownie być i tego mi nikt nie zabierze. To jest coś, co z pewnością zostanie ze mną do końca życia” – dla pl.motorsport.com.

14. miejsce: „W Baku to był cud, że wypadek nie zdarzył się wcześniej. Nie ma sensu wracać do tego i wnikać w detale, ale biorąc pod uwagę naszą sytuację, to cud, że nic nie zdarzyło mi się wcześniej. Jadąc w Azerbejdżanie wcześniej kilka razy widziałem się w ścianie” – cytował Roberta Autosport w trakcie GP Abu Zabi.

13. miejsce: „Są rzeczy, które doprowadzają mnie do wściekłości. Opuszczałem zupełnie inną F1 9 lat temu. Teraz są dwie Formuły 1. Jedna rozgrywa się w pierwszych trzech rzędach, a druga w pozostałych. To dwa różne sporty” – o obecnej Formule 1 dla motorsport-magazin.

12. miejsce: „Wydarzyły się rzeczy, co do których miałem nadzieję, że nie nastąpią. Mnóstwo spraw, które na tym poziomie, w Formule 1, nie powinny mieć miejsca i nie chodzi tutaj o prędkość bolidu, ale o to, jak niektóre rzeczy zostały poprowadzone” – o traktowaniu w Williamsie. Wypowiedź z GP Abu Zabi.

11. miejsce: „Moim celem było bowiem żeby ludzie nie patrzyli na mniej jak na tego, który prawie stracił rękę. Chciałem być oceniany tak, jak inni kierowcy. Nikt nie postawiłby euro na to, co zrobiłem. Niektórzy myśleli, że nie dam rady pokonać pierwszego zakrętu w kalendarzu F1. A zamiast tego jeździłem dając z siebie wszystko. Mówili, że nie będę mógł jeździć w Monako, a okazało się to być jedno z moich najlepszych GP. Jechałem w zupełnie innym samochodzie niż 10 lat wcześniej i zdałem sobie sprawę, że rozpaliłem płomień. I teraz śpię spokojnie” – dla La Gazzetta dello Sport.

10. miejsce: „Jechałem 25 km/h wolniej, a i tak miałem problemy. Jak chłopaki nie zrozumieją o co chodzi, to ma to mały sens” – dla Eleven Sports po Grand Prix Bahrajnu – zaledwie drugiej rundzie sezonu. To reakcja na zachowanie samochodu w zakrętach.

9. miejsce: „Chyba mnie nie znacie. Ja jeździłem w F1 na innych pozycjach i kończenie wyścigu przed moim kolegą z zespołu na 19. i 20. miejscu, dwa okrążenia za liderami to nie ten charakter. Trzeba pracować i uzbroić się w cierpliwość” – wypowiedź dla TVP Sport.

8. miejsce: „Widzieliśmy, że nikt nie chce dać rywalom cienia, ale nie zależało im na nas ponieważ byliśmy tak daleko z tyłu, że nie stanowiliśmy żadnego zagrożenia. Niektórym nawet zależało na tym, żeby mieć za sobą Williamsa, bo mieli pewność, że nie dają cienia realnym rywalom” – o łapaniu się w strugę powietrza za innymi bolidami podczas GP Włoch.

7. miejsce: „Czasami nawet żartowałem do niego, że wypadałoby, żeby zszedł ze mną na jakieś spotkanie. Myślę, że tacy ludzie są w zespole bardzo potrzebni” – O Franku Williamsie podczas GP Monako dla TVP Sport.

6. miejsce: „Dzisiejszy poranek dał mi dużo do zrozumienia. Pewne granice zostały przekroczone. Zostało 20 sesji do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że pewne rzeczy zostaną rozwiązane, choć dzisiejszy poranek dał mi dużo do zrozumienia” – dla Eleven Sports po zmianie przedniego skrzydła przed kwalifikacjami do GP Japonii.

5. miejsce: „Nie potrzebuję specjalnej pomocy. Potrzebuję jedynie narzędzia, które działa i myślę, że wtedy mogę jeździć dobrze” – o oczekiwaniach wobec sprzętu.

4. miejsce: „Chciałbym osiągnąć rzeczy, których nie udało mi się osiągnąć przez wypadek i to jest bardziej mój cel niż marzenie” – w przygotowanym przez PKN Orlen wywiadzie z Julką.

3. miejsce: „Były kwalifikacje, gdy wychodziłem z bolidu, byłem pół sekundy za przedostatnim kierowcą i powiedziałem znajomemu, że w złotych czasach BMW taka jazda dałaby pierwszy rząd, a w Renault pierwsze trzy rzędy. A ja startowałem ostatni, z pół sekundy straty do przedostatniego” – o swojej jeździe w sezonie 2019.

2. miejsce: „Zapewne lepiej się wyspałem w nocy” – po GP Meksyku o znacznie lepszym tempie w wyścigu niż w kwalifikacjach, spowodowanym zupełnie innym prowadzeniem się auta.

1. miejsce: „Sam fakt, że z Williamsem zdobyłem jeden punkt to tak jakbyśmy wygrali wyścig w tym roku” – dla Eleven Sports przed GP Abu Zabi.

Wasze onboardy

 

Słusznie zwróciliście uwagę, że zajęty noworocznymi ogłoszeniami, nie przedstawiłem Wam wyników Waszego głosowania na najlepszy onboard Roberta Kubicy z sezonu 2019. Oto zatem one:

15. miejsce – Wypadek w kwalifikacjach w Baku – Robert wiele razy wcześniej „widział” już siebie w barierach. Tym razem te obawy się urzeczywistniają, przerywając kwalifikacje.

14. miejsce – Problemy z hamulcami w Baku – Film, który pokazuje, z czym musiał zmagać się Robert Kubica w całym sezonie. Ciasny uliczny tor i nieprzewidywalny samochód – to nie jest dobra mieszanka.

13. miejsce – Kubica dziękuje zespołowi za cały sezon – Po zakończeniu ostatniego wyścigu 2019.

11. miejsce – Okrążenie kwalifikacje do Grand Prix Abu Zabi – To chyba jeden z najbardziej agresywnych przejazdów Roberta Kubicy w sezonie. Gdy nie musiał już oszczędzać części i rozwiązane zostały pewne problemy, Robert mógł pocisnąć.

11. miejsce – Pedał w podłodze podczas GP Włoch – Robert próbuje bronić się przed Romainem Grosjeanem. Francuz wyprzedza Polaka po tym, jak z hamulcami Polaka dzieje się coś dziwnego.

 

10. miejsce – Giovinazzi uderza w Kubicę w Monako – Wielki korek w Monte Carlo.

 

9. miejsce – W końcówce sezonu Williams zaczął mieć problemy już nawet z pit-stopami. George Russell przez wadę nakrętki nie ukończył GP Rosji, a Robert Kubica dostał dwukrotnie zbyt wcześnie zielone światło wyjeżdżając z alei serwisowej. Refleksem popisał się we Włoszech, minimalnie ruszył, ale gdy tylko zobaczył mechanika przy kole, zatrzymał się, umożliwiając sobie dotarcie do mety.

 

8. miejsce – Start Kubicy do GP Francji – Jeden z najciekawszych w tym sezonie. Kubica walczy z samochodem i rywalami. To w tym wyścigu po raz pierwszy w sezonie będzie przed Russellem. Anglik popełnił 2 błędy, wyjeżdżając poza tor i uszkadzając przednie skrzydło.

7. miejsce – Po zakończeniu Grand Prix Wielkiej Brytanii Robert Kubica ogląda dokładnie bolid George Russella.

 

6. miejsce – Kubica wyprzedza Magnussena w końcówce GP Singapuru – Wyprzedzanie przez bolid Williamsa w końcówce wyścigu to była prawdziwa rzadkość w sezonie 2019. Ogromne problemy Magnussena z oponami ułatwiają zadanie Kubicy w jednym z czterech wyścigów, w których jest przed Russellem.

5. miejsce – Start do wyścigu o GP Monako – Miał sobie nie radzić na startach, miał nie dać rady przejechać nawrotu w Monte Carlo. Już na starcie wyprzedza Russella i Giovinazziego, a potem walczy o kolejne pozycje.

4. miejsce – Start do GP Singapuru – Kolejny świetny start do wyścigu i walka z innymi kierowcami. To będzie symbol końcówki sezonu w wykonaniu Polaka.

3. miejsce – Wypadek Roberta na początku kwalifikacji do GP Japonii – Polak zdenerwowany zmianą skrzydła w swoim samochodzie rusza na okrążenie kwalifikacyjne. Podmuch wiatru i niestabilność auta sprawiają, że wyjeżdża lewym kołem poza tor, dając swoim mechanikom kilka godzin na przygotowanie auta do wyścigu.

2. miejsce – Kubica wyprzedza Russella w końcówce GP Niemiec – Nie mogło być chyba inaczej. Robert Kubica zachowuje zimną krew i objeżdża kolegę z zespołu, który popełnił spory błąd. Tym samym zdobywa jedyny punkt całego zespołu w sezonie 2019.

1. miejsce – Kubica wyprzedza Russella w GP Meksyku – Słynna już „półzmyłka” i Robert znajduje się przed George Russellem.

Aktualizacja

 

Oto wyniki Waszego głosowania na najlepszy cytat Roberta w 2019 roku:

19. miejsce: „W Baku to był cud, że wypadek nie zdarzył się wcześniej. Nie ma sensu wracać do tego i wnikać w detale, ale biorąc pod uwagę naszą sytuację, to cud, że nic nie zdarzyło mi się wcześniej. Jadąc w Azerbejdżanie wcześniej kilka razy widziałem się w ścianie” – cytował Roberta Autosport w trakcie GP Abu Zabi.

19. miejsce: „Są rzeczy, które doprowadzają mnie do wściekłości. Opuszczałem zupełnie inną F1 9 lat temu. Teraz są dwie Formuły 1. Jedna rozgrywa się w pierwszych trzech rzędach, a druga w pozostałych. To dwa różne sporty” – o obecnej Formule 1 dla motorsport-magazin.

18. miejsce: „Jechałem 25 km/h wolniej, a i tak miałem problemy. Jak chłopaki nie zrozumieją o co chodzi, to ma to mały sens” – dla Eleven Sports po Grand Prix Bahrajnu – zaledwie drugiej rundzie sezonu. To reakcja na zachowanie samochodu w zakrętach.

17. miejsce: „Czasami nawet żartowałem do niego, że wypadałoby, żeby zszedł ze mną na jakieś spotkanie. Myślę, że tacy ludzie są w zespole bardzo potrzebni” – O Franku Williamsie podczas GP Monako dla TVP Sport.

16. miejsce: „Stale wiem gdzie byłem dwa, trzy lata temu i jak długą drogę przebyłem. Wiele pracy zostało włożone, by tu ponownie być i tego mi nikt nie zabierze. To jest coś, co z pewnością zostanie ze mną do końca życia” – dla pl.motorsport.com.

15. miejsce: „Wydarzyły się rzeczy, co do których miałem nadzieję, że nie nastąpią. Mnóstwo spraw, które na tym poziomie, w Formule 1, nie powinny mieć miejsca i nie chodzi tutaj o prędkość bolidu, ale o to, jak niektóre rzeczy zostały poprowadzone” – o traktowaniu w Williamsie. Wypowiedź z GP Abu Zabi.

14. miejsce: „Jestem sportowcem, jestem fighterem. Ale szczerze mówiąc, walka o 19. miejsce nie interesuje mnie. Nie dbam o to, czy będę finiszował przed moim kolegą z zespołu jeżeli jedynym o co możemy walczyć jest 19. miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie daję z siebie maksimum” – mówi Robert.

12. miejsce: „Chyba mnie nie znacie. Ja jeździłem w F1 na innych pozycjach i kończenie wyścigu przed moim kolegą z zespołu na 19. i 20. miejscu, dwa okrążenia za liderami to nie ten charakter. Trzeba pracować i uzbroić się w cierpliwość” – wypowiedź dla TVP Sport.

12. miejsce: „Widzieliśmy, że nikt nie chce dać rywalom cienia, ale nie zależało im na nas ponieważ byliśmy tak daleko z tyłu, że nie stanowiliśmy żadnego zagrożenia. Niektórym nawet zależało na tym, żeby mieć za sobą Williamsa, bo mieli pewność, że nie dają cienia realnym rywalom” – o łapaniu się w strugę powietrza za innymi bolidami podczas GP Włoch.

11. miejsce: „Najcięższy moment w moim życiu nauczył mnie jednej rzeczy – że nie ma sensu patrzeć za bardzo w przyszłość. Oczywiście trzeba sobie stawiać cele i je przesuwać, ale myślenie co będzie, co by było, nie ma sensu. Tego też nauczyło mnie ostatnich 20 miesięcy. Trzeba robić swoje, znać swoją wartość, uczyć się i starać się poprawiać” – w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

10. miejsce: „Jeśli mógłbym cofnąć czas, chętnie bym to zrobił, ale jest mi miło, jeżeli moja historia jest dla kogoś przykładem w trudnych chwilach i mam nadzieję, że uda im się dzięki temu pokonać przeciwności” – w wywiadzie dla TVP Sport podczas GP Monako.

9. miejsce: „Teraz od George`a słyszę te same komentarze, które ja wygłaszałem 2 lata temu i rok temu i to pokazuje, że nie wykonaliśmy wystarczającej pracy.” – podsumowując okres w Williamsie podczas GP Abu Zabi.

8. miejsce: „Moim celem było bowiem żeby ludzie nie patrzyli na mniej jak na tego, który prawie stracił rękę. Chciałem być oceniany tak, jak inni kierowcy. Nikt nie postawiłby euro na to, co zrobiłem. Niektórzy myśleli, że nie dam rady pokonać pierwszego zakrętu w kalendarzu F1. A zamiast tego jeździłem dając z siebie wszystko. Mówili, że nie będę mógł jeździć w Monako, a okazało się to być jedno z moich najlepszych GP. Jechałem w zupełnie innym samochodzie niż 10 lat wcześniej i zdałem sobie sprawę, że rozpaliłem płomień. I teraz śpię spokojnie” – dla La Gazzetta dello Sport.

7. miejsce: „Dzisiejszy poranek dał mi dużo do zrozumienia. Pewne granice zostały przekroczone. Zostało 20 sesji do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że pewne rzeczy zostaną rozwiązane, choć dzisiejszy poranek dał mi dużo do zrozumienia” – dla Eleven Sports po zmianie przedniego skrzydła przed kwalifikacjami do GP Japonii.

6. miejsce: „Trochę się zdziwiłem, że wypuszczono ten artykuł przed taką imprezą. Szczególnie, że byłem osobiście na scenie, kiedy polscy kibice skandowali jego imię, tak samo jak to z reguły robią ze mną. Naprawdę przyjęli go z otwartymi rękami. Widocznie czyta wpisy pod swoimi mediami społecznościowymi. Ja tego nie robię i nie mam takich problemów. Ja nauczyłem się, żeby nie czytać opinii i kłopot mam z głowy. Ja robię swoje, a ludzie mają prawo wygłaszać opinie” – Robert Kubica dla Super Expressu o tekście Autosportu dotyczącym hejtu na George Russella.

5. miejsce: „Nie potrzebuję specjalnej pomocy. Potrzebuję jedynie narzędzia, które działa i myślę, że wtedy mogę jeździć dobrze” – o oczekiwaniach wobec sprzętu.

4. miejsce: „Chciałbym osiągnąć rzeczy, których nie udało mi się osiągnąć przez wypadek i to jest bardziej mój cel niż marzenie” – w przygotowanym przez PKN Orlen wywiadzie z Julką.

3. miejsce: „Były kwalifikacje, gdy wychodziłem z bolidu, byłem pół sekundy za przedostatnim kierowcą i powiedziałem znajomemu, że w złotych czasach BMW taka jazda dałaby pierwszy rząd, a w Renault pierwsze trzy rzędy. A ja startowałem ostatni, z pół sekundy straty do przedostatniego” – o swojej jeździe w sezonie 2019.

2. miejsce: „Zapewne lepiej się wyspałem w nocy” – po GP Meksyku o znacznie lepszym tempie w wyścigu niż w kwalifikacjach, spowodowanym zupełnie innym prowadzeniem się auta.

1. miejsce: „Sam fakt, że z Williamsem zdobyłem jeden punkt to tak jakbyśmy wygrali wyścig w tym roku” – dla Eleven Sports przed GP Abu Zabi.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi