Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Practice Day - Abu Dhabi, UAE

Strategia Orlenu, zmiana Rexony i harmonogram F1 [Aktualizacja]

Poznaliśmy wstępny harmonogram weekendów wyścigowych w sezonie 2020. Nadal widoczne podczas nich będzie logo Rexony, ale już na innym bolidzie niż Williams. O sponsorowaniu Alfy Romeo w F1 wypowiedział się natomiast Adam Burak – dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Strategia Orlenu

 

„Nasza decyzja o wejściu w Formułę 1 była więc działaniem przemyślanym. Będzie ono wsparciem dla rozpoczętego przez nas procesu ujednolicania wizerunku sieci stacji, które będą funkcjonować pod jednym szyldem. ORLEN prowadzi działalność na sześciu rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. W Europie Środkowo-Wschodniej ma ponad 2800 stacji paliw, a jego produkty petrochemiczne i rafineryjne docierają na sześć kontynentów do ponad 100 krajów. Zaangażowanie w Kubicę i F1 pozwoliło nam pobić kolejne rekordy w segmencie detalicznym, gdzie zysk operacyjny w III kwartale 2019 wzrósł o prawie 600 mln zł w porównaniu do danych sprzed roku. Od początku podkreślaliśmy, że nasze działania sponsoringowe traktujemy długofalowo, dlatego nadal jesteśmy z Robertem i wzmacniamy pozycję marki poprzez współpracę Alfa Romeo Racing ORLEN” – mówi w rozmowie z brief.pl, Adam Burak – dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Cała wypowiedź tutaj.

Rexona zmienia zespół

 

Wraz z końcem sezonu 2019 wygasła umowa sponsorska firmy Unilever z Williamsem, na mocy której na bolidach ekipy z Grove promowana była marka Rexona.

Unilever pozostaje jednak w F1, tyle że zmienia zespół i od teraz będzie widoczny w komunikacji zespołu McLaren. Umowa obejmuje nie tylko sponsoring, ale również stworzenie akademii inżynierów oraz inżynierii materiałowej.

Harmonogram F1

 

Formuła 1 opublikowała wstępny kalendarz godzinowy Formuły 1 w sezonie 2020. Oto godziny rozpoczęcia poszczególnych sesji – oczywiście czasu lokalnego. Harmonogram z godzinami polskimi zostanie opublikowany jutro na blogu.

harmonogram F1 2020

Aktualizacja

Taki filmik ukazał się właśnie na Instagramie Alfa Romeo Racing Orlen:
„Cześć wszystkim, tu Robert. Jestem w Hinwil. To trochę jak powrót do domu, bo tu zacząłem moją karierę w Formule 1 w 2006 roku więc miło znów być w tym środowisku, w którym jest wiele osób, z którymi pracowałem w przeszłości. Właśnie wykonałem mierzenie fotela i nie mogę się doczekać – nie tylko jazdy samochodem, ale też pracy z zespołem. Trzymajcie kciuki”
 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy