Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Practice Day - Abu Dhabi, UAE

Strategia Orlenu, zmiana Rexony i harmonogram F1 [Aktualizacja]

Poznaliśmy wstępny harmonogram weekendów wyścigowych w sezonie 2020. Nadal widoczne podczas nich będzie logo Rexony, ale już na innym bolidzie niż Williams. O sponsorowaniu Alfy Romeo w F1 wypowiedział się natomiast Adam Burak – dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Strategia Orlenu

 

„Nasza decyzja o wejściu w Formułę 1 była więc działaniem przemyślanym. Będzie ono wsparciem dla rozpoczętego przez nas procesu ujednolicania wizerunku sieci stacji, które będą funkcjonować pod jednym szyldem. ORLEN prowadzi działalność na sześciu rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. W Europie Środkowo-Wschodniej ma ponad 2800 stacji paliw, a jego produkty petrochemiczne i rafineryjne docierają na sześć kontynentów do ponad 100 krajów. Zaangażowanie w Kubicę i F1 pozwoliło nam pobić kolejne rekordy w segmencie detalicznym, gdzie zysk operacyjny w III kwartale 2019 wzrósł o prawie 600 mln zł w porównaniu do danych sprzed roku. Od początku podkreślaliśmy, że nasze działania sponsoringowe traktujemy długofalowo, dlatego nadal jesteśmy z Robertem i wzmacniamy pozycję marki poprzez współpracę Alfa Romeo Racing ORLEN” – mówi w rozmowie z brief.pl, Adam Burak – dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Cała wypowiedź tutaj.

Rexona zmienia zespół

 

Wraz z końcem sezonu 2019 wygasła umowa sponsorska firmy Unilever z Williamsem, na mocy której na bolidach ekipy z Grove promowana była marka Rexona.

Unilever pozostaje jednak w F1, tyle że zmienia zespół i od teraz będzie widoczny w komunikacji zespołu McLaren. Umowa obejmuje nie tylko sponsoring, ale również stworzenie akademii inżynierów oraz inżynierii materiałowej.

Harmonogram F1

 

Formuła 1 opublikowała wstępny kalendarz godzinowy Formuły 1 w sezonie 2020. Oto godziny rozpoczęcia poszczególnych sesji – oczywiście czasu lokalnego. Harmonogram z godzinami polskimi zostanie opublikowany jutro na blogu.

harmonogram F1 2020

Aktualizacja

Taki filmik ukazał się właśnie na Instagramie Alfa Romeo Racing Orlen:
„Cześć wszystkim, tu Robert. Jestem w Hinwil. To trochę jak powrót do domu, bo tu zacząłem moją karierę w Formule 1 w 2006 roku więc miło znów być w tym środowisku, w którym jest wiele osób, z którymi pracowałem w przeszłości. Właśnie wykonałem mierzenie fotela i nie mogę się doczekać – nie tylko jazdy samochodem, ale też pracy z zespołem. Trzymajcie kciuki”
 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 stycznia

Mario Andretti wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz najlepszy czas wyścigu wykręca Giles Villeneuve. W F1 debiutuje Didier Pironi, a 100. start zalicza Emerson Fittipaldi.

Robert Kubica pokazuje auto na 2015 rok. Będzie jeździł na oponach Pirelli, a jego sponsorami nadal będą Lotos i Grupa Azoty. Kubica będzie jeździł jeszcze starym modelem Fiesty. Nowy ma otrzymać w maju.

„Obecnie nie mamy programu na resztę roku. Na ten moment zatrzymuje się on na Monte Carlo. Rozmawiam ze sponsorami i innymi partnerami, ale zaplanowany mamy tylko Rajd Monte Carlo. Jeżeli zostaniemy w rajdach, to musi odbywać się na innych warunkach niż w ubiegłym roku, bo to było szaleństwo. Cały sezon WRC jest wielkim poświęceniem więc wolałbym solidnie przygotować się do wybranych startów. Jest możliwe, że będziemy robić coś jeszcze innego i mamy opcje na drugą część sezonu. Może to oznaczać powrót do samochodu wyścigowego. Jeżeli tak się stanie, to poświęcę na to cały mój czas i będzie to projekt długoterminowy” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.

Najnowsze wpisy