Prezentacja Alfa Romeo Racing Orlen F1

Prezentacja Alfy Romeo 19 lutego?

Dopiero na torze w Barcelonie możemy spodziewać się prezentacji nowego bolidu Alfa Romeo Racing Orlen – wynika z informacji polskiej edycji motorsport.com.

W ubiegłym roku ekipa z Hinwil prezentowała swoją konstrukcję właśnie tuż przed rozpoczęciem przedsezonowych testów w Barcelonie. Późna data nie musi zatem wynikać z problemów zespołu z testami zderzeniowymi FIA.

Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to wówczas 19 lutego między 8 a 9 rano czasu lokalnego przed garażem ustawi się nowy bolid zespołu – już z malowaniem zawierającym logotypy PKN Orlen oraz jego kierowcy – podstawowi Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi oraz rezerwowy Robert Kubica. Planowana jest zapewne również prezentacja ekipy – z udziałem Roberta Kubicy – również w Polsce.

Na ten moment daty swoich prezentacji potwierdziło 7 z 10 ekip F1. Nieoficjalnie mówi się, że Alfa Romeo Racing Orlen oraz Haas pokażą auta 19 lutego w Barcelonie. Nadal nie wiadomo, co z prezentacją Williamsa.

Mercedes: 14 lutego
Ferrari: 11 lutego
Red Bull: 12 lutego
McLaren: 13 lutego
Renault: 12 lutego
Alpha Tauri: 14 lutego
Racing Point: 17 lutego
Alfa Romeo Racing Orlen: 19 lutego (nieoficjalnie)
Haas: 19 lutego (nieoficjalnie)
Williams: ?

Testy w Barcelonie będą obejmowały 6 dni jazd, podzielonych na 2 tury – od 19 do 21 lutego oraz od 26 do 28 lutego.

Źródło: pl.motorsport.com

Vlog

 

Robert Kubica może trafić do „klienckiego auta” BMW w serii DTM. Ile w tym prawdy? Co by to oznaczało i czy byłaby to zła informacja?

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy