Prezentacja Alfa Romeo Racing Orlen F1

Prezentacja Alfy Romeo 19 lutego?

Dopiero na torze w Barcelonie możemy spodziewać się prezentacji nowego bolidu Alfa Romeo Racing Orlen – wynika z informacji polskiej edycji motorsport.com.

W ubiegłym roku ekipa z Hinwil prezentowała swoją konstrukcję właśnie tuż przed rozpoczęciem przedsezonowych testów w Barcelonie. Późna data nie musi zatem wynikać z problemów zespołu z testami zderzeniowymi FIA.

Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to wówczas 19 lutego między 8 a 9 rano czasu lokalnego przed garażem ustawi się nowy bolid zespołu – już z malowaniem zawierającym logotypy PKN Orlen oraz jego kierowcy – podstawowi Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi oraz rezerwowy Robert Kubica. Planowana jest zapewne również prezentacja ekipy – z udziałem Roberta Kubicy – również w Polsce.

Na ten moment daty swoich prezentacji potwierdziło 7 z 10 ekip F1. Nieoficjalnie mówi się, że Alfa Romeo Racing Orlen oraz Haas pokażą auta 19 lutego w Barcelonie. Nadal nie wiadomo, co z prezentacją Williamsa.

Mercedes: 14 lutego
Ferrari: 11 lutego
Red Bull: 12 lutego
McLaren: 13 lutego
Renault: 12 lutego
Alpha Tauri: 14 lutego
Racing Point: 17 lutego
Alfa Romeo Racing Orlen: 19 lutego (nieoficjalnie)
Haas: 19 lutego (nieoficjalnie)
Williams: ?

Testy w Barcelonie będą obejmowały 6 dni jazd, podzielonych na 2 tury – od 19 do 21 lutego oraz od 26 do 28 lutego.

Źródło: pl.motorsport.com

Vlog

 

Robert Kubica może trafić do „klienckiego auta” BMW w serii DTM. Ile w tym prawdy? Co by to oznaczało i czy byłaby to zła informacja?

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy