max gunther

Porcja video z E-Prix w Santiago

Tydzień po bardzo emocjonującym wyścigu w stolicy Chile mamy dostępną już sporą dawkę video i filmików. Kamery z wnętrza kasku, onbordy i co najważniejsze cały wyścig.

W Santiago zawitała całkiem nowa technologia pod nazwą Driver Eye. Kamery zostały umieszczone wewnątrz kasków kierowców, po prawej lub lewej stronie, obok oka. Jakoś filmików była różna, ale to też wina kurzu jaki był obecny na torze. Możemy po raz pierwszy zobaczyć co widzą kierowcy.

Driver’s Eye można obejrzeć tutaj:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Driver’s Eye highlights from the 2020 Antofagasta Minerals #SantiagoEPrix

Post udostępniony przez ABB Formula E (@fiaformulae)

Od ABB Formula E dostaliśmy też sporą dawkę onbordów. To chyba najchętniej oglądane filmiki, bo pokazują interesujące sytuacje z całkiem innej perspektywy niż kamera telewizyjna. O wiele bliższej.

Onbordy:

Oczywiście standardem już jest udostępnienie przez organizatorów całego wyścigu na YouTube, całkowicie za darmo. Jeżeli macie nieco ponad godzinę wolnego czasu to warto zobaczyć ten emocjonujący wyścig.

Cały wyścig:

Dla wiecznie zabieganych, mających minimalne zapasy czasu też jest opcja do wyboru 🙂 Ok. 5 minutowy skrót, gdzie znajdziemy najważniejsze momenty.

Dostępny tutaj:

Następny wyścig już (dopiero?) 15 lutego br. w stolicy Meksyku.

MB

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Archiwum