Orlen Daniel Obajtek Kubica Robert

Obajtek: „Dopóki Kubica jest trójką, nie będzie to jego ostatnia aktywność” [Aktualizacja 2]

Bardzo ciekawe i optymistyczne były wypowiedzi prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka w Polskim Radiu. W Magazynie Sportowym mówił on o zaangażowaniu polskiego koncernu w F1, karierze Roberta Kubicy i inwestowaniu w motorsport.

„Mówiliśmy, że Orlen nie wchodzi do F1 tylko na 1 sezon. Mówiłem, że będziemy nadal w F1 i słowa dotrzymaliśmy. To wiąże się z naszym spojrzeniem na biznes. Negocjowaliśmy z kilkoma zespołami co świadczy o tym, że Orlen jest postrzegany jako stabilny i pewny partner” – mówił Daniel Obajtek.

Zdradził on, że bolid zespołu Alfa Romeo Racing Orlen będzie w sezonie 2020 biało-czerwony i będzie na nim zdecydowanie więcej logotypów polskiego koncernu.

Dopytywany przez Mateusza Ligęzę, czy Robert Kubica ma szanse na coś więcej w Alfie Romeo niż tylko kierowca rezerwowy, odpowiedział: „W każdym zespole są sportowcy i umowy z nimi związane i dany zespół nie może decydować z dnia na dzień. To, że Robert jest w Alfie Romeo o czymś świadczy w czasie. Myślę, że z czasem mogą pojawić się kolejne pozytywne informacje” – powiedział Daniel Obajtek.

Jak przyznał prezes PKN Orlen, Robert Kubica aktywnie uczestniczył w rozmowach z zespołem i jest zadowolony z wypracowanych rozwiązań.

„Zawsze w takich umowach jest możliwość renegocjacji tak aby móc dalej współpracować. Nie wyjdziemy z F1, a jednocześnie w F1 nie ma jednego zespołu czy dwóch. Będziemy w F1 w takiej konstrukcji, jaka będzie dla nas najbardziej opłacalna i dla Roberta. Gdybym był politykiem, to mógłbym więcej powiedzieć, ale jestem w biznesie i nie mogę powiedzieć więcej i wolałbym się do tego nie odnosić. Wszystko jest w grze i na pewno będziemy chcieć żeby Roberta bardziej obciążyć niż w ubiegłym roku” – dodał, przyznając, że są możliwości, aby Grand Prix Abu Zabi 2019 nie było ostatnim wyścigiem Kubicy w F1.

Padło też pytanie o serię DTM: „Obecnie myślimy zdecydowanie szerzej i mamy plany zaangażować Robert w jeszcze jedną rzecz. O tej drugiej serii będziemy rozmawiać w odpowiednim czasie. Przez ten czas, w którym Robert jest trójką, F1 nie jest to jego ostatnią aktywnością” – powiedział Daniel Obajtek.

Mowa była również o trzech młodych polskich kierowcach, którzy trafią pod skrzydła Akademii Saubera.

„Myślimy i zastanawiamy się na kilka lat do przodu, dlatego Akademia Alfy będzie inwestować w naszych młodych kierowców, bo szukamy rónież następców Roberta Kubicy” – dodał Daniel Obajtek.

Źródło: polskieradio24.pl

Aktualizacja

 

W rozmowie z TVP Sport prezes PKN Orlen Daniel Obajtek przyznał, że nie wyklucza możliwości prowadzenia przez PKN Orlen własnego zespołu F1 w przyszłości.

„Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń. To wszystko zależy od naszych dalszych planów, sukcesów ekonomicznych i być może przyjdzie taki czas, że podejmiemy taką decyzję” – powiedział.

Jak mówił Daniel Obajtek, PKN Orlen będzie miał większy wpływ na losy Alfy Romeo jako sponsor tytularny niż w przypadku poprzedniej umowy z Williamsem: „Będziemy mieć pewien wpływ na losy zespołu, to coś, czego nie mieliśmy w ubiegłym roku”.

Jeżeli chodzi o Roberta Kubicę, to nowym zdaniem było: „Ta umowa gwarantuje pewne renegocjacje, umowy i ona też wzmacnia Roberta także bądźmy dobrej myśli”.

Aktualizacja 2

 

Poniżej pełna rozmowa z prezesem Danielem Obajtkiem:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy