Pietro Fittipaldi

Media: Fittipaldi nadal rezerwowym Haasa, znamy datę prezentacji

Po tym, jak Robert Kubica został kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen, wydaje się już niemal przesądzone, że Pietro Fittipaldi pozostanie kierowcą rezerwowym ekipy Haas.

Taką informację przekazuje duńska BT. Dziennikarze piszą, że umowa z Fittipaldim została już podpisana, jednak rzecznik zespołu powiedział, że na ogłoszenia trzeba jeszcze poczekać.

Co więcej, mogąca mieć dobre źródła gazeta – wszak w Haasie jeździ Duńczyk, Kevin Magnussen – pisze, że auto ekipy zostanie zaprezentowane pierwszego dnia zimowych testów w Barcelonie, a zatem 19 lutego.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 stycznia

Mario Andretti wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz najlepszy czas wyścigu wykręca Giles Villeneuve. W F1 debiutuje Didier Pironi, a 100. start zalicza Emerson Fittipaldi.

Robert Kubica pokazuje auto na 2015 rok. Będzie jeździł na oponach Pirelli, a jego sponsorami nadal będą Lotos i Grupa Azoty. Kubica będzie jeździł jeszcze starym modelem Fiesty. Nowy ma otrzymać w maju.

„Obecnie nie mamy programu na resztę roku. Na ten moment zatrzymuje się on na Monte Carlo. Rozmawiam ze sponsorami i innymi partnerami, ale zaplanowany mamy tylko Rajd Monte Carlo. Jeżeli zostaniemy w rajdach, to musi odbywać się na innych warunkach niż w ubiegłym roku, bo to było szaleństwo. Cały sezon WRC jest wielkim poświęceniem więc wolałbym solidnie przygotować się do wybranych startów. Jest możliwe, że będziemy robić coś jeszcze innego i mamy opcje na drugą część sezonu. Może to oznaczać powrót do samochodu wyścigowego. Jeżeli tak się stanie, to poświęcę na to cały mój czas i będzie to projekt długoterminowy” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.