Nicholas Latifi lavazza

Lavazza nowym partnerem Williamsa

Były zespół Roberta Kubicy ogłosił nawiązanie współpracy z producentem kawy, firmą Lavazza. Jej logotypy pojawią się zarówno na bolidzie ekipy z Grove, jak i strojach członków zespołu.

Przyjście Lavazzy ma związek z podpisaniem umowy z Nicholasem Latifim, którego ojciec ma powiązania z producentem kawy. Firma od lat wspiera wyścigową karierę Kanadyjczyka.

Williams prawdopodobnie stracił wraz z początkiem roku partnera w postaci Rexony, co może uszczuplić budżet zespołu o około €15 mln. Tym ważniejsze są dla ekipy z Grove nowe partnerstwa, takie jak z Lavazzą, która zapewne jednak nie będzie tak ważnym partnerem jak Unilever.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 stycznia

Mario Andretti wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz najlepszy czas wyścigu wykręca Giles Villeneuve. W F1 debiutuje Didier Pironi, a 100. start zalicza Emerson Fittipaldi.

Robert Kubica pokazuje auto na 2015 rok. Będzie jeździł na oponach Pirelli, a jego sponsorami nadal będą Lotos i Grupa Azoty. Kubica będzie jeździł jeszcze starym modelem Fiesty. Nowy ma otrzymać w maju.

„Obecnie nie mamy programu na resztę roku. Na ten moment zatrzymuje się on na Monte Carlo. Rozmawiam ze sponsorami i innymi partnerami, ale zaplanowany mamy tylko Rajd Monte Carlo. Jeżeli zostaniemy w rajdach, to musi odbywać się na innych warunkach niż w ubiegłym roku, bo to było szaleństwo. Cały sezon WRC jest wielkim poświęceniem więc wolałbym solidnie przygotować się do wybranych startów. Jest możliwe, że będziemy robić coś jeszcze innego i mamy opcje na drugą część sezonu. Może to oznaczać powrót do samochodu wyścigowego. Jeżeli tak się stanie, to poświęcę na to cały mój czas i będzie to projekt długoterminowy” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.