Robert-Kubica-BMW-M4-DTM-02-1024x683

Kubica w DTM w klienckim zespole BMW?

Motorsport-total sugeruje, że w związku z niepewną sytuacją Aston Martina w DTM, jest możliwe – również w celu zwiększenia liczby zespołów – utworzenie klienckiego zespołu BMW, w którym jeździłby Robert Kubica ze wsparciem PKN Orlen.

Jak pisze niemiecki portal, zajęcie szóstego – wolnego obecnie – miejsca w BMW w sezonie 2020 nie jest jedynym rozwiązaniem, rozważanym obecnie przez Roberta Kubicę. Mając mocne wsparcie PKN Orlen, Robert mógłby używać „prywatnego” BMW M4 DTM.

Jak piszą Niemcy, podpisanie kontraktu z Alfą Romeo nie uniemożliwiłoby Robertowi starty „pod szyldem” konkurencyjnego producenta samochodów.

Niemcy przywołują w swoim tekście również wypowiedzi Roberta z wywiadu dla TVP Sport, w którym Polak mówi o tym, że będzie na praktycznie każdym wyścigu F1 i że będzie miał bardzo napięty kalendarz. Przypominam, że terminarze DTM i F1 w 2020 roku kolidują ze sobą przy okazji 3 weekendów wyścigowych. Pełną tabelę zobaczycie tutaj.

Wygląda zatem na to, że możliwe jest wystawienie przez BMW 7 aut w sezonie 2020, z których jedno – to Kubicy – byłoby opatrzone logotypami PKN Orlen, nie tworząc jednocześnie innych konfliktów sponsorskich. Sytuacja nie jest jeszcze rozwiązana, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Jazda w klienckim zespole wcale nie oznaczałaby, że Kubica dysponowałby gorszym samochodem niż kierowcy fabryczni. Różnice mogłyby wynikać jedynie z ustawień i obsługi.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy