Alfa Romeo

Kubica w 5 piątkowych treningach?

Jak podaje Cezary Gutowski na łamach Przeglądu Sportowego, Robert Kubica prawdopodobnie wystąpi w 5 piątkowych treningach przed wyścigami Formuły 1. Biorąc pod uwagę bardzo możliwe inne zajęcia Kubicy w serii DTM, jest to spora liczba.

„Jak udało nam się ustalić, planowanych jest pięć takich jazd w oficjalnych sesjach. Ponadto Kubica zaliczy minimum jeden dzień testów zimowych za kierownicą najnowszego bolidu Alfy już w lutym w Barcelonie i można przypuszczać, że wróci jeszcze za kierownicę przy innych okazjach” – pisze Gutowski.

W sobotę Roberto Chinchero napisał, że Kubica będzie bardzo aktywny w symulatorze ekipy Alfa Romeo Racing Orlen, szczególnie na początku sezonu. Polak miał odwiedzić już nowy symulator swojego zespołu w Hinwil.

W sezonie 2018, kiedy Kubica był kierowcą rezerwowym Williamsa, przejechał 3 piątkowe treningi – w Barcelonie, Austrii oraz Abu Zabi. Pięć treningów to zatem spora liczba, gdyż Polak będzie miał też trochę obowiązków w serii DTM. Jej kalendarz zakłada 10 weekendów wyścigowych po 2 wyścigi w każdym. Do tego dochodzą ewentualne testy i praca w fabryce. Wiadomo na pewno, że weekendy DTM kolidują z F1 przy trzech okazjach – GP Kanady, GP Francji i GP Włoch.

Czekamy na potwierdzenie tych informacji.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy