Alfa Romeo

Kubica w 5 piątkowych treningach?

Jak podaje Cezary Gutowski na łamach Przeglądu Sportowego, Robert Kubica prawdopodobnie wystąpi w 5 piątkowych treningach przed wyścigami Formuły 1. Biorąc pod uwagę bardzo możliwe inne zajęcia Kubicy w serii DTM, jest to spora liczba.

„Jak udało nam się ustalić, planowanych jest pięć takich jazd w oficjalnych sesjach. Ponadto Kubica zaliczy minimum jeden dzień testów zimowych za kierownicą najnowszego bolidu Alfy już w lutym w Barcelonie i można przypuszczać, że wróci jeszcze za kierownicę przy innych okazjach” – pisze Gutowski.

W sobotę Roberto Chinchero napisał, że Kubica będzie bardzo aktywny w symulatorze ekipy Alfa Romeo Racing Orlen, szczególnie na początku sezonu. Polak miał odwiedzić już nowy symulator swojego zespołu w Hinwil.

W sezonie 2018, kiedy Kubica był kierowcą rezerwowym Williamsa, przejechał 3 piątkowe treningi – w Barcelonie, Austrii oraz Abu Zabi. Pięć treningów to zatem spora liczba, gdyż Polak będzie miał też trochę obowiązków w serii DTM. Jej kalendarz zakłada 10 weekendów wyścigowych po 2 wyścigi w każdym. Do tego dochodzą ewentualne testy i praca w fabryce. Wiadomo na pewno, że weekendy DTM kolidują z F1 przy trzech okazjach – GP Kanady, GP Francji i GP Włoch.

Czekamy na potwierdzenie tych informacji.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy