2019 Canadian Grand Prix, Sunday - LAT Images

Hamilton przekazał $500 tys. na pomoc Australii

Znany z walki o ochronę środowiska mistrz świata F1 poinformował o przekazaniu $500 tys. na wsparcie walczących z pożarami w Australii i ochronę ludzi i zwierząt cierpiących przez pożary.

„Łamie się moje serce, gdy widzę dewastujące ludzi i zwierzęta pożary lasów w Australii. Przekazuję $500 tys. na wsparcie zwierząt, dzikiej przyrody, ochotników i strażaków, którzy walczą z pożarami. Jeżeli jesteście w stanie i jeszcze tego nie zrobiliście, to również możecie pomóc” – napisał na Twitterze Hamilton.

Trwające od kilku tygodni pożary w Australii kosztowały życie już kilkunastu osób i około miliarda zwierząt. Wesprzeć strażaków walczących z nimi można tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 stycznia

Mario Andretti wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz najlepszy czas wyścigu wykręca Giles Villeneuve. W F1 debiutuje Didier Pironi, a 100. start zalicza Emerson Fittipaldi.

Robert Kubica pokazuje auto na 2015 rok. Będzie jeździł na oponach Pirelli, a jego sponsorami nadal będą Lotos i Grupa Azoty. Kubica będzie jeździł jeszcze starym modelem Fiesty. Nowy ma otrzymać w maju.

„Obecnie nie mamy programu na resztę roku. Na ten moment zatrzymuje się on na Monte Carlo. Rozmawiam ze sponsorami i innymi partnerami, ale zaplanowany mamy tylko Rajd Monte Carlo. Jeżeli zostaniemy w rajdach, to musi odbywać się na innych warunkach niż w ubiegłym roku, bo to było szaleństwo. Cały sezon WRC jest wielkim poświęceniem więc wolałbym solidnie przygotować się do wybranych startów. Jest możliwe, że będziemy robić coś jeszcze innego i mamy opcje na drugą część sezonu. Może to oznaczać powrót do samochodu wyścigowego. Jeżeli tak się stanie, to poświęcę na to cały mój czas i będzie to projekt długoterminowy” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.