BMW kierowcy 2019

Glock docenia Kubicę: Zrobił dobrą robotę podczas testów

Timo Glock przyznaje, że chciałby Roberta Kubicę jako partnera zespołowego w sezonie 2020. Polaka chwalą również inni zawodnicy BMW, nie tylko za umiejętności za kółkiem.

„Byłbym zachwycony, gdyby BMW ogłosiło go szóstym kierowcą. Według mnie zrobił bardzo dobrą robotę podczas testów w Jerez. Był pierwszy raz w samochodzie i przy ograniczeniach, które ma, uzyskiwał bardzo dobre czasy” – mówi Glock w wywiadzie dla ran.de.

Glock jest pewien, że DTM to atrakcyjna seria dla Kubicy: „Zdecydowanie ma na nią oko, co widzieliśmy już kilka lat temu, gdy testował z Mercedesem” – dodaje.

Philipp Eng – inny kierowca BMW – docenia nie tylko zdolności za kółkiem Kubicy, ale również osobowość Polaka.

„Stałby się ważną częścią DTM nie tylko jako kierowca, ale też osoba, choć znam go jedynie z moich testów BMW w Meksyku. Fajnie byłoby się z nim ścigać” – mówi Eng.

Również najlepszy kierowca BMW w sezonie 2019, Marco Wittman chwali kierowcę rezerwowego Alfa Romeo Racing Orlen.

„Kubica nie odpuszcza. Jego przejście byłoby dobrym ruchem dla DTM. Myślę, że trzeba mu oddać pełen szacunek za jego dotychczasowe osiągnięcia. Walczył o powrót po swoim wypadku rajdowym i wrócił do F1 mimo swoich ograniczeń. Takich jak on czy Alex Zanardi po prostu nie da się pokonać. Dla mnie to znacznie ważniejsze niż forma w jednym wyścigu” – dodaje Wittmann dla motorsport-total.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy