KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Giovinazzi Rosja 3

Gdzie obserwować Alfa Romeo Racing Orlen?

Nowy zespół Roberta Kubicy, podobnie jak Williams, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, choć śledzi go nieco mniej osób niż Williamsa. A jak wyglądają liczby w social mediach kierowców Alfy?

Facebook

 

Alfa Romeo jest aktywnym zespołem na Facebooku. Przed ogłoszeniem umowy z Robertem mieli 583 tys. polubień, obecnie jest to 588 tys. Dodają tam głównie zdjęcia oraz zdjęcia z linkami i minigalerie. W 2019 roku dodali 41 filmów, sporo dotyczących esportu. Posty zazwyczaj mają około 1000 polubień/reakcji, rzadko liczba ta dochodzi do 3 tys. Wczorajsze ogłoszenie współpracy z Orlenem zebrało ponad 5 tys. polubień.

Profil znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/Alfaromeoracing

Antonio Giovinazzi – Choć na jego stronie internetowej podlinkowany jest inny profil, to nazwa oficjalnego profilu tego kierowcy nosi nazwę Antonio Giovinazzi – Official FanClub. Na profilu pojawia się dużo treści, ale raczej mało interesujących polskich kibiców. Profil ma 28,7 tys, polubień – https://www.facebook.com/antoniogiovinazzi.officialfanclub

Kimi Raikkonen nie ma profilu na Facebooku.

Instagram

 

Alfa Romeo Racing Orlen ma obecnie 868 tys. obserwujących – o 5 tys. więcej niż przed ogłoszeniem współpracy Orlenu i Kubicy z ekipą. Zespół fajnie i regularnie prowadzi profil, który znajdziecie tutaj: https://www.instagram.com/alfaromeoracing/

Antonio Giovinazzi jest bardzo aktywny na Instagramie, gdzie ma 325 tys. obserwujących. Jego profil znajdziecie tutaj – https://www.instagram.com/antogiovinazzi99

Również aktywny na Instagramie jest Kimi Raikkonen i jest to jego jedyny sposób komunikacji z fanami. Nawet na swojej stronie internetowej ma podpięty stream z postami z Instagrama. Obserwuje go 1,7 mln osób – https://www.instagram.com/kimimatiasraikkonen

Twitter

 

Zespół ma obecnie 768 tys. obserwujących na Twitterze – o 3 tys. więcej niż przed noworocznym ogłoszeniem. Jest on podobnie prowadzony jak profil Williamsa – również otrzymujemy sporo zdjęć z garażu, również podczas weekendów wyścigowych – https://twitter.com/alfaromeoracing

Antonio Giovinazzi prowadzi swoje konto na Twitterze bardzo regularnie i ma tam 75,3 tys. obserwujących: https://twitter.com/anto_giovinazzi

Kimi Raikkonen Twittera nie ma.

YouTube

 

Na YouTube ekipa funkcjonuje pod nazwą Sauber Motorsport i ma tam 82 500 subskrypcji. To o 100 więcej niż było przed ogłoszeniem Roberta Kubicy. To niemal identyczna liczba co Williamsa (85,7 tys.), a warto zauważyć, że na kanale Sauber Motorsport pojawiły się tylko 3 filmy.

Kanał znajdziecie tutaj. https://www.youtube.com/channel/UCl1yq_ZQvqEb_D93OVuIFGw

Ani Kimi Raikkonen ani Antonio Giovinazzi nie mają kanałów na YouTube.

Strony Internetowe

 

Zespół – https://www.sauber-group.com/

Kimi Raikkonen – https://www.kimiraikkonen.com/

Antonio Giovinazzi – http://antoniogiovinazzi.com/

Wszystkie profile zespołu w social mediach czeka jeszcze „rebranding” na nową nazwę, jednak na to zazwyczaj potrzeba czasu.

No i nie zapomnijcie o profilach PKN Orlen, Orlen Team, gdzie również powinno pokazywać się wiele ciekawych dla nas materiałów w tym sezonie.

Niezależnie od wszystkiego, pamiętajcie proszę, aby komentując w mediach społecznościowych szanować zawsze innych i ich zdanie. Choć jestem pewien, że akurat Wam tego przypominać nie trzeba.

Iwona Hołod

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi