Audi Sport 2020 DTM skład

DTM: W fabrycznym Audi bez zmian

Rene Rast, Jamie Green, Mike Rockenfeller, Nico Muller, Robin Frijns i Loic Duval – to skład Audi Sport na sezon 2020 serii DTM.

„Po tak udanym sezonie, można przytoczyć słynne sportowe motto: Zwycięskiego składu się nie zmienia. Z mojego punktu widzenia, ostatni rok był najmocniejszym pod kątem składu kierowców w DTM. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że możemy kontynuować z tymi samymi sześcioma kierowcami w sezonie 2020” – powiedział Dieter Gass, szef Audi Motorsport.

Nie zmieni się układ kierowców pomiędzy poszczególnymi ekipami Audi. W ubiegłym roku ekipa wygrała wszystkie 3 tytuły mistrzowskie, odniosła 12 zwycięstw i pole positions, a kierowcy Audi meldowali się na podium 40 z 54 razy.

W ekipie klienckiej – WRT Audi Sport pojadą Ed Jones oraz Fabio Luca.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum