KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Andrea Stella dyrektorem wyścigowym McLarena

Zespół McLaren zmieniał kierownictwo przed sezonem 2020, czego wynikiem jest awans byłego już inżyniera wyścigowego Fernando Alonso.

Stella będzie „prowadzić zespół w weekendy wyścigowe”, według prezesa McLarena, Zaka Browna jest to część poważnej restrukturyzacji wyższej kadry kierowniczej zespołu McLaren pod kierownictwem Andreasa Seidla, który dołączył jako szef zespołu na początku 2019 r.

„Sporty motorowe to sport zespołowy. Nigdy nie możesz tego robić sam. Mam bardzo silny skład osób, które się do mnie zgłaszają, z Jamesem Keyem jako dyrektorem technicznym, Piers Thynne jako dyrektorem produkcji i Andrea Stellą jako dyrektorem wyścigowym” – powiedział Andreas Seidl

„Mam do nich pełne zaufanie we wszystkim, co robią, dlatego też mają moje pełne poparcie. Kluczowe jest wzmocnienie pozycji ludzi, zachęcenie ich do podejmowania decyzji, umożliwienie im podjęcia ryzyka i wsparcie ich w razie potrzeby, ponieważ akceptuję, że mogą się zdarzyć błędy. To jedyny sposób na poprawę i poprawę zespołu”

Dyrektor techniczny Key dołączył do Toro Rosso w 2019 roku, a dyrektor produkcji Thynne dołączył do McLarena w 2008 roku, aby nadzorować działalność fabryki.

Jakub Andrusiewicz

źródło: f1.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum