Alfa prezentacja f1

Alfa, Williams i Haas potwierdzają daty prezentacji!

Alfa Romeo Racing Orlen i Haas – tak jak głosiły nieoficjalne informacje – zaprezentują swój samochód na 2020 rok pierwszego dnia testów przedsezonowych w Barcelonie. Wcześniej zrobi to ekipa Williamsa.

19 lutego o godz. 8:15 Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi oraz Robert Kubica ustawią się przed nowym samochodem zespołu z Hinwil – z malowaniem zawierającym logotypy PKN Orlen.

Tego samego dnia zrobi to Haas – tyle że 15 minut wcześniej, a zatem na godzinę przed rozpoczęciem testów. Wcześniej jednak – w internecie – zostanie zaprezentowane malowanie ekipy. Zapewne wróci ona do kolorystyki, jakiej używała przed sezonem 2019, a zatem umową z Rich Energy.

Williams zaprezentuje kolorystykę swojego samochodu 17 lutego, ale samo auto fizycznie pojawi się pierwszego dnia testów, a zatem również 19 lutego.

Oto kompletne daty prezentacji wszystkich samochodów:
Mercedes: 14 lutego
Ferrari: 11 lutego
Red Bull: 12 lutego
McLaren: 13 lutego
Renault: 12 lutego
Alpha Tauri: 14 lutego
Racing Point: 17 lutego
Alfa Romeo Racing Orlen: 19 lutego, godz. 8:15
Haas: 19 lutego
Williams: 17 lutego (malowanie), 19 lutego (samochód)

Testy w Barcelonie będą obejmowały 6 dni jazd, podzielonych na 2 tury – od 19 do 21 lutego oraz od 26 do 28 lutego.

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy