DTM 2019 BMW

Zwiększona moc działania systemu DRS i push-to-pass w DTM

Producenci DTM zgodzili się na zwiększenie mocy działania systemu DRS i push-to-pass od sezonu 2020.

Push-to-pass jest obecne od roku 2019 aby uzupełnić system DRS, który używany jest od 2013 roku. Zasada działania jest bardzo prosta. Push-to-pass zapewnia zawodnikowi dodatkowe 30 KM i może być używany 12 razy podczas wyścigu przez pięć sekund.

W 2020 r. będzie to 60 KM i 24 możliwości wykorzystania na wyścig. Oznacza to dostęp do zwiększonej mocy przez dwie minuty.

Zmienią się również zasady dotyczące systemu DRS. Kierowcy nie będą już musieli znajdować się w odległości trzech sekund od poprzedzającego samochodu, aby korzystać z DRS-u. Liczba dozwolonych zastosowań będzie się różniła w zależności od toru.

Ma to na celu ułatwienie wyprzedzania na torach, takich jak Brand Hatch, które w tym roku nie obfitowały w manewry wyprzedzania, bez wpływu na wyścigi na torach, na których wyprzedzanie jest łatwiejsze.

Nowe zasady push-to-pass i DRS zostały przetestowane w tegorocznym teście na torze Jerez i zostaną ponownie wykorzystane podczas oficjalnego testu przedsezonowego w marcu we Włoszech (Monza), chociaż możliwe są jeszcze dalsze zmiany przepisów.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum