2019 Mexican Grand Prix, Sunday - LAT Images

Wolff: Hamilton na 75% pozostanie w Mercedesie

W ostatnim czasie pojawiło się wiele pogłosek na temat potencjalnej zmiany barw przez aktualnego Mistrza Świata – Lewisa Hamiltona. Jedynym graczem, którego nazwa padała w kontekście zatrudnienia Brytyjczyka od roku 2021 była ekipa Ferrari. Oliwy do ognia dolał ostatnio szef zespołu z Maranello, Mattia Binotto, który stwierdził, że cieszy się iż Hamilton będzie potencjalnie dostępny po następnym sezonie.

W związku z takim zamieszaniem, sprawę postanowił skomentować Toto Wolff. Powiedział on: „Oceniłbym szansę na pozostanie w Naszym teamie Lewisa na 75%. Mogę podać taką liczbę, ponieważ wszystko przemawia za kontynuacją współpracy z obu stron. Pozostałe 25% to sprawy, nad którymi nie mamy kontroli, więc należy zostawić w ocenie taki margines bezpieczeństwa. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące”. Dodał również, że przeprowadził szczerą rozmowę z Lewisem na temat tego co mogłoby zaoferować mu Ferrari i ogólnie na temat marki, ale ma nadzieję, że to Mercedes pozostanie dla niego najbardziej atrakcyjna opcją.

Na koniec szef niemieckiej ekipy zwrócił uwagę na warunek, który zapewni im komfortową sytuację: „Jeśli będziemy mieć szybki i konkurencyjny samochód to zawsze będziemy mogli decydować o kierowcach. Myślę, że pierwszym wyborem Lewisa będzie kontynuacja współpracy z Nami. Niemniej, jeśli stanie się inaczej to oprócz ryzyka przyniesie to też nowe możliwości. Jak w sytuacji z nagłym odejściem Nico w 2016 roku. Było ryzyko, ale Valtteri okazał się właściwym wyborem dla zespołu”.

Jedno jest pewne – od mniej więcej sierpnia 2020 roku rozpocznie się karuzela transferowa, która może być bardzo, bardzo ciekawa. Wiele kontraktów będzie się kończyć i będzie spora szansa na nowe twarze w padoku, lub interesujące zmiany barw.

Szymon Klimas

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.