Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

„Williams: Czy wy jesteście szaleni?”

Bardzo ostro skomentował wybór Roya Nissany na posezonowe testy w Abu Zabi przez Williamsa dziennikarz Alexei Popov.

„Test składa się z tylko dwóch dni. Russell przejechał tylko jeden sezon, a Latifi 6 piątkowych treningów. Ale oni oddają połowę z dostępnego sobie czasu panu Nissany, bo przynosi pieniądze. Oszaleli? Ich ostatni mistrz świata, Jacques Villeneuve, nie ma wstępu do ich motorhome. Za co? Za bycie szczerym? Jesteście zespołem wyścigowym czy robicie biznes?” – pyta dziennikarz.

„Williams nie może się zdecydować, co robią. Sprzedają usługi inżynieryjne, są w Katarze i co roku publikują zestawienia finansowe i kasa się zgadza – to wszystko” – mówi Popov.

Jednocześnie dziennikarz zastanawia się, czy Williams dokonuje dobrego wyboru, zatrudniając Nicholasa Latifi na sezon 2020.

„Nie mam nic przeciwko niemu – może być dobry. Ale to gość, który był w F2 przez cztery lata, nie wygrał i ledwo zapewnił sobie 2. miejsce” – stwierdza.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy