Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

„Williams: Czy wy jesteście szaleni?”

Bardzo ostro skomentował wybór Roya Nissany na posezonowe testy w Abu Zabi przez Williamsa dziennikarz Alexei Popov.

„Test składa się z tylko dwóch dni. Russell przejechał tylko jeden sezon, a Latifi 6 piątkowych treningów. Ale oni oddają połowę z dostępnego sobie czasu panu Nissany, bo przynosi pieniądze. Oszaleli? Ich ostatni mistrz świata, Jacques Villeneuve, nie ma wstępu do ich motorhome. Za co? Za bycie szczerym? Jesteście zespołem wyścigowym czy robicie biznes?” – pyta dziennikarz.

„Williams nie może się zdecydować, co robią. Sprzedają usługi inżynieryjne, są w Katarze i co roku publikują zestawienia finansowe i kasa się zgadza – to wszystko” – mówi Popov.

Jednocześnie dziennikarz zastanawia się, czy Williams dokonuje dobrego wyboru, zatrudniając Nicholasa Latifi na sezon 2020.

„Nie mam nic przeciwko niemu – może być dobry. Ale to gość, który był w F2 przez cztery lata, nie wygrał i ledwo zapewnił sobie 2. miejsce” – stwierdza.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy