Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

„Williams: Czy wy jesteście szaleni?”

Bardzo ostro skomentował wybór Roya Nissany na posezonowe testy w Abu Zabi przez Williamsa dziennikarz Alexei Popov.

„Test składa się z tylko dwóch dni. Russell przejechał tylko jeden sezon, a Latifi 6 piątkowych treningów. Ale oni oddają połowę z dostępnego sobie czasu panu Nissany, bo przynosi pieniądze. Oszaleli? Ich ostatni mistrz świata, Jacques Villeneuve, nie ma wstępu do ich motorhome. Za co? Za bycie szczerym? Jesteście zespołem wyścigowym czy robicie biznes?” – pyta dziennikarz.

„Williams nie może się zdecydować, co robią. Sprzedają usługi inżynieryjne, są w Katarze i co roku publikują zestawienia finansowe i kasa się zgadza – to wszystko” – mówi Popov.

Jednocześnie dziennikarz zastanawia się, czy Williams dokonuje dobrego wyboru, zatrudniając Nicholasa Latifi na sezon 2020.

„Nie mam nic przeciwko niemu – może być dobry. Ale to gość, który był w F2 przez cztery lata, nie wygrał i ledwo zapewnił sobie 2. miejsce” – stwierdza.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy